MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » Yeniden Refah’ta ‘Gölge Kabine’ Toplandı
Yeniden Refah’ta ‘Gölge Kabine’ Toplandı
Yeniden Refah’ta ‘Gölge Kabine’ Toplandı

Yeniden Refah Partisi’nde ‘gölge kabine’ olarak adlandırılan Milli Siyaset Kurulu, Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan başkanlığında toplandı.

Alanında uzman akademisyen, siyasetçi ve bilim insanlarından oluşan Milli Siyaset Kurulu’nun toplantısı, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan başkanlığında Ankara’da bir otelde gerçekleştirildi.

‘Gölge kabinemiz milletin sesi olma fonksiyonu görüyor ‘

Kurul koordinatörü Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Av. Bayram Sakartepe, toplantının açılış konuşmasında, “Milli Siyaset Kurullarımızın bir başka ifade ile ‘gölge kabinemizin’  çalışmalarının neticelerini değerlendirdiğimiz,  yeni dönem çalışmalarımızı planlamak  ve  Türk siyasetinin önümüzdeki dönemdeki gelişmelerini istişare etmek üzere bir araya  geldiğimiz toplantımız hayırlara vesile olsun.  Bu kurullarımız ile, partimizin ideali olan milletin derdi ile dertlenen, milletin sesi olma fonksiyonumuzu fiilen icra edeceğiz.” dedi.

Kurul başkanlarının raporlarını sunması ve sunumlar ile devam eden program sonunda konuşma yapan Genel Başkan Erbakan,  Milli Siyaset Kurulu koordinatörü Av. Bayram Sakartepe olmak üzere kurul başkanlarına ve üyelerine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

‘Üye sayımız kısa zamanda 250 bine yaklaştı’

Katılımcılara Yeniden Refah Partisi’nin kısa zamanda geldiği başarılı noktayı anlatan Erbakan, 81 ilde resmi olarak kuruluşunu tamamladığını,  900’e yakın ilçemiz resmi olarak kurulduğu ve  yaklaşık 500 ilçede ve  65 ilde kongreleri tamamlandığını söyledi.

40 binin üzerinde insanın katılımıyla Ankara Arena’da yaptıkları ilk büyük kongre ile Türk siyasi tarihine geçtiklerini anımsatan Erbakan, seçime girme yeterliliğini almakla birlikte üye sayısında yüz bini aştıklarını bunun henüz sisteme girmeyen formlarla birlikte 250 bine yakın üye sayısına ulaştıklarını belirtti.

‘Olası bir erken seçime hazırız’

Olası bir Erken seçim halinde hazır olmak bakımından sandık baş müşahitlerinin  belirlenmesi için ciddi bir çalışma yaptıklarını da ifade eden Erbakan, ilk etapta 200 bin seçim sandığından 70 bin sandığın en azından 1 tanesine dava eri sandık müşahidi atayacaklarını belirtti.

Ülke meselelerinin çözümünde Milli Siyaset Kurullarımıza  büyük görev düşüyor

Katılımcılara ülkemizin ekonomi, adalet, eğitim, işsizlik noktasında sıkıntılarını olduğunu örnekleriyle anlatan Erbakan, bu sorunların Milli Görüş iktidarında çözülebileceğini vurguladı.   Milli Görüş’ün temel prensipleri olan paylaşımda adalet , yönetimde adalet, ailenin korunması, kaliteli eğitim, şahsiyetli dış politika hedeflerine ulaşılması için ülke sorunlarının çözümünde  ve projelerin ortaya konulmasında Milli Siyaset Kurulu’na büyük iş düştüğünü söyleyen Erbakan, “Metodumuz; iddia değil ispattır. Bu kurulların hazırlayacağı raporlar ile ülkenin temel meselelerine çözüm önerileri sunmuş olacağız. Sadece teşhis yetmez tedavi de sunmamız açısından Milli Siyaset kurullarımıza çok hayati görev düşüyor. Kurul başkanlarımızın  iktidara gelmemiz halinde ilk 100 günde yapacağımız icraatlerin rapor halinde hazırlanması de önem arz etmektedir.  Tabii bu çalışmalarımızda en önemli kriterimiz; istikamete ve itikada da uygun olmak olacaktır.  Biz de bu çalışmalarımızı yakınen takip ediyor olacağız” şeklinde konuştu.

 

📆 01 Şubat 2021 Pazartesi 13:06   ·   💬 0 yorum   👀 1.200 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 26 ŞUBAT 2021 CUMA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 24 ŞUBAT 2021 ÇARŞAMBA www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! ŞANLIURFA HABER Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! gazete siverek Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. ŞANLIURFAHABER Ak Parti Siverek Kadın Kollarından Kaymakam Ongu'ya Ziyaret siverek Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Şuçgad’tan Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor siverek gazete Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor SİVEREKGAZETELERİ BAŞKAN YILDIZ siverek hedef gazetesi Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü SİVEREK HABER Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz SİVEREKHABER Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor siverek gazeteleri Fatih Erbakan: Milli Uzay Çalışmalarını Destekliyoruz Ancak Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler ŞANLIURFA GAZETESİ Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu siverek gazetesi Siverekli İşçileri Taşıyan Minibüs Kaza Yaptı: 11 Yaralı Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış