MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » Yeniden Refah’tan Çanakkale Şehitlerine Saygısızlığa Sert Tepki!
Yeniden Refah’tan Çanakkale Şehitlerine Saygısızlığa Sert Tepki!
Yeniden Refah’tan Çanakkale Şehitlerine Saygısızlığa Sert Tepki!

Yeniden Refah Partisi’nden, özelleştirilen Milli Piyango İdaresi tarafından Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü olan 18 Mart’ta piyango çekilişi yapılacak olmasına sert tepki geldi.

Genel Başkan Yardımcısı Av. Bayram Sakartepe, “Tarihimizin dönüm noktalarından olan  ve vatan uğuruna yüz binlerce şehit verdiğimiz  18 Mart Çanakkale Zaferi’nin,  piyango biletlerine çekiliş malzemesi yapılması, en başta şehitlerimizin aziz hatıralarına saygısızlıktır. Bu yanlıştan derhal dönülmelidir.” dedi.

Derhal bu yanlıştan dönülmelidir!

Sakartepe, kamuoyunda büyük tepki çeken skandalla ilgili şunları söyledi:

“Milletimizin ruh köküne nakşolmuş îmân ve vatanseverlik duygusunun en önemli göstergelerinden sadece bir örneği olan Çanakkale Deniz  Zaferi’nin 106. yıldönümünü kutlamaya hazırlandığımız bu günlerde  adında  ‘Milli’ ifadesi bulunan  Piyango biletlerinin, bu tarihi zafere atıf yapılarak satılacak olması her şeyden önce  aziz şehitlerimizin ruhuna ve milletimize büyük  saygısızlıktır. 7’den 70’e yüz binlerce şehit verdiğimiz zaferin anısını kirletmeye kimsenin hakkı yoktur. Yeniden Refah Partisi olarak, anlam ve önemine binaen zaferin ruhunu zedeleyebilecek bu yanlışlıktan derhal dönülmesi için yetkililere  gerekeni yapma çağrısında bulunuyoruz.”

Milli Piyangodan ‘milli’ ifadesi kaldırılmalıdır

Sakartepe, Milli Piyango’dan ‘milli’ ibaresinin de  kaldırılması gerektiğini vurgulayarak, “Şunu da açıkça ifade etmek gerekir ki hükümetimiz, başta şehit ve gazi yakınları olmak üzere milli hassasiyete kulak vermeli ve kumar olduğu açık olan piyango ve şans oyunlarından ‘milli’ ifadesinin kaldırılması için de gerekeni yapmalıdır.” çağrısında bulundu.

📆 11 Mart 2021 Perşembe 18:12   ·   💬 0 yorum   👀 416 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 16 NİSAN 2021 CUMA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 15 NİSAN 2021 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! BAŞKAN YILDIZ Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu siverek gazete ŞANLIURFAHABER Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor SİVEREK HABER ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı FATİH ERBAKAN Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu siverek gazetesi SİVEREKGAZETELERİ Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor ŞANLIURFA HABER Şuçgad’tan Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış siverek hedef gazetesi Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor gazete siverek ŞANLIURFA GAZETESİ Urfa Haber Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler siverek gazeteleri Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu siverek Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı SİVEREKHABER Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret