MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » ZAZA Müziğinin Önde İsmi Aslan Siverek’te
ZAZA Müziğinin Önde İsmi Aslan Siverek’te
ZAZA Müziğinin Önde İsmi Aslan Siverek’te

 

Müzisyen Mikail Aslan Siverek’te konser verdi Kürtçe/Zaza müziğinin usta yorumcu ve derleyicilerinden Mikail Aslan ve Gurubu Siverek’te coşkulu ve kalabalık katılımlı bir konser gerçekleştirdi.

Diyarbakır Siverek spor Kulüp, aynı zamanda Diyarbakır Siverekliler Kültür Derneği Başkanı olan Burhan Erol’un çabalarıyla Siverek Kültür merkezinde gerçekleştiren müzikle ziyafetiyle Siverekliler harika bir gece geçirdi.

Konserde bir konuşma yapan Mikail Aslan, Siverek ilçesine ikinci gelişim İlk gelişimi usta yazar Abdulkadir Büyükkaya ile gelmiştik, Bilindiği gibi Büyükkaya ağabeyimiz usta bir yazar onun zazaca bestelerini de seslendiriyorum, zazaca ya birden çok eser kazandırmış. Sivereklilerle ikinci kez bir araya gelmemizi sağlayan Diyarbakır Siverek Kültür Derneği Başkanı Burhan Erol ve diğer emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.Siverekli vatandaşlar  bu türden  sosyal etkinliklerin  ilçede artırılmasını  istediler.

Galeri
📆 11 Nisan 2019 Perşembe 16:29   ·   💬 0 yorum   👀 397 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 28 KASIM 2020 CUMARTESİ www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 27 KASIM CUMA 2020 www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR