MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » 40 Yıllık Kan Davası Barışla Son Buldu
40 Yıllık Kan Davası Barışla Son Buldu
40 Yıllık Kan Davası Barışla Son Buldu

Viranşehir’de 40 yıldır iki aile arasında süren kan davası barışla sona erdi. Demirboğa ve Elmas aileleri dualarla barıştı.

Yaklaşık 40 yıl önce iki aile arasında husumet doğdu. Elmas ve Demirboğa aileleri arasındaki husumet nedeni ile 2 kişi hayatını kaybetti. Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, ilçenin kanaat önderleri, Ragıp Yazmacı ve Mehmet Şerif Özkan iki ailenin barışması ve husumeti bitirmek için girişimlerde bulundular. Yapılan görüşmeler sonunda iki aile barışmayı kabul ettiler. Çuvan aşiretine mensup iki aile Demirci yolu üzerinde bir tesiste bir araya gelerek, dualar eşliğinde barıştı. Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, her iki aileye teşekkür etti. Başkan Ekinci “Kan davaları çok can yaktı. Bölgemiz bu kangren olmuş yaradan çok çekti. Artık bu tür olaylar olsun istemiyoruz. Her iki ailemize bizleri kırmayıp barıştıkları için çok teşekkür ediyorum,.” dedi. Elmas ailesinden Mehmet Sıtkı Elmas ve Demirboğa ailesinden Ömer Demirboğa, barıştıkları için çok mutlu olduklarını söylediler. Elmas ve Demirboğa” Kan davası çok kötü birşey. Dilerim kimsenin başına gelmez. Bizleri barıştıranlara çok teşekkür ediyoruz. Allah onlardan razı olsun. ” dediler.

 

Galeri
📆 11 Nisan 2021 Pazar 18:11   ·   💬 0 yorum   👀 844 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ – 24 EYLÜL 2021 -(www.siverekgazeteleri.com)
SİVEREK HEDEF GAZETESİ -23 EYLÜL2021 -(www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı siverek gazete Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz siverek Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı ŞANLIURFA GAZETESİ Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu siverek hedef gazetesi BAŞKAN YILDIZ FATİH ERBAKAN Şuçgad’tan Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu siverek belediyesi Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! SİVEREKHABER BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu ŞANLIURFAHABER SİVEREKGAZETELERİ Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SİVEREK HABER Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü siverek gazetesi Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. siverek gazeteleri AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu gazete siverek Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret GAZETECİ - YAZAR ŞÜKRÜ DOLAŞ’IN PROGRAMI İZLENME REKORU KIRDI Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti ŞANLIURFA HABER Urfa Haber Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu