MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, Manşet » Ayaklarını kaybeden anne elleri için yardım istiyor
Ayaklarını kaybeden anne elleri için yardım istiyor
Ayaklarını kaybeden anne elleri için yardım istiyor

2 yıl önce yüksek gerilim hattına kapılması sonucu iki ayağını kaybeden 6 çocuk annesi Aysel Demirtaş, ellerinin de kesilmemesi için yetkililerden acil yardım bekliyor.

 

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde, 2 yıl önce evin damında halı yıkadığı sırada kopan yüksek gerilim hattına kapılarak ağır yaralanan 33 yaşındaki 6 çocuk annesi Aysel Demirtaş, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen ayaklarını kaybetti. 2 yıl boyunca ayakları olmadan en büyüğü 13 yaşında olan çocuklarına bakmaya çalışan anne Demirtaş, zor şartlar altında yaşıyor.

 

Durumları da çok iyi olmayan Demirtaş ailesinin evinde de eksiklikler bulunurken, Aysel Demirtaş’ın tek isteği ellerinden olmadan çocuklarına bakabilmek.

 

Anne Aysel Demirtaş, iki ayağımdan vazgeçtim ama ellerimden vazgeçmek istemiyorum diyerek yetkili ve hayırseverlerden uzanacak yardım elini bekliyor.

 

Eşi ve 6 çocuk ile birlikte yaşayan Aysel Demirtaş eşinin de bel fıtığı olduğundan dolayı çalışmadığı ifade ederek tek geçim kaynaklarının bir engelli maaş olduğunu söyledi.

 

Aysel Demirtaş, “Ben Cumhurbaşkanımızdan, Sağlık Bakanımızdan benim durumuma bir çare bulsunlar benim için yardım etmiyorlarsa çocuklarım için yardım etsinler, artık ne yapacağımı bilmiyorum” ifadelerini kullandı.

 

“ELEKTRİK ÇARPTI İKİ AYAĞIMI KAYBETTİM”

Elektrik çarpması sonucu iki ayağını kaybeden 33 Yaşındaki 6 çocuk annesi Aysel Demirtaş: “6 çocuğum var. 2 yıl önce ben evin damındayken yüksek gerilim hattına kapıldım daha sonra hastaneye kaldırıldım. Hastanede yapılan tedavilerde 2 ayağımı kaybettim 2 elimde tutmuyor. 6 çocuğum var en büyüğü 13 yaşında, yetkili ve hayırseverlerden yardım bekliyorum” dedi.

 

“BANA YARDIM ETMİYORLARSA ÇOCUĞUMA YARDIM ETSİNLER”

Bana yardım etmiyorlarsa çocuğuma yardım etsinler diyen Aysel Anne: “Benim iki elim tutmuyor tedavi görmem gerekiyor tedavi de Ankara’da yapılıyor maddi durumum olmadığından dolayı tedavi alamıyorum. Bu durumdan dolayı çocuklarıma yemek yapamıyorum, çamaşırları yıkayamıyorum çocuklarım kendi kendilerine yapıyorlar. Eşim çalışmıyor oda bel fıtığı var sadece bir engelli maaşı alıyorum başkada bir gelirimiz yok yaşadığımız ev bile bizim değil. Ben Cumhurbaşkanımızdan, Sağlık Bakanımızdan benim durumuma bir çare bulsunlar benim için yardım etmiyorlarsa çocuklarım için yardım etsinler, artık ne yapacağımı bilmiyorum. Ayaklarımdan dolayı iki yıldır evden dışarı çıkamıyorum” ifadelerini kullandı.

 

“AYAKLARIMDAN VAZGEÇTİM ELLERİMDE KESİLMESİN”

Ben ayaklarımdan vazgeçtim ellerimde kesilmesin diyen 6 çocuk annesi Aysel Demirtaş: “ellerimin de kalması için tedavi olmam gerekiyor. Çocuklarım aç sevil kalmaması için yardım bekliyorum. Ayaklarımın ikisi kesildi ne yürüyebiliyorum nede kalkabiliyorum hiçbir ihtiyacımı kendim karşılayamıyorum” diye konuştu.

“ELERİMİN DAMARLARI KOPTU”

 

Anne Aysel Demirtaş: “Elerimin damarları koptu elektrik çarptığında şimdi de elimi doğru düzgün kullanamıyorum kullanabilmem içinde tedavi olmam gerekiyor” dedi.

Galeri
📆 19 Haziran 2020 Cuma 16:56   ·   💬 0 yorum   👀 475 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 24 HAZİRAN 2021 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 23 HAZİRAN 2021 ÇARŞABA

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

ŞANLIURFA GAZETESİ gazete siverek siverek Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! siverek gazeteleri Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ ŞANLIURFAHABER Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! siverek gazete Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. siverek hedef gazetesi Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor SİVEREKGAZETELERİ Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı SİVEREK HABER Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi SİVEREKHABER Şuçgad’tan Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler BAŞKAN YILDIZ Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Urfa Haber Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor ŞANLIURFA HABER FATİH ERBAKAN siverek gazetesi BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK