MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, Manşet » BAŞKAN BEYAZGÜL, ŞANLIURFA’NIN 100. KURTULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI
BAŞKAN BEYAZGÜL, ŞANLIURFA’NIN 100. KURTULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI
BAŞKAN BEYAZGÜL, ŞANLIURFA’NIN 100. KURTULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa’nın 100. Kurtuluş Yıl Dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak tüm Şanlıurfalıların Kurtuluş Yıl Dönümünü kutladı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilen “Kurtuluşunun 100. Yılında Uluslararası Kültür ve Tarih Festivali” dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Beyazgül mesajında şu ifadelerine yer verdi:

“Bugün Şanlıurfa’nın Kurtuluşunun 100. Yıl Dönümünü idrak ediyoruz. Bundan bir asır önce Şanlıurfa önce İngilizler daha sonra Fransızlar tarafından işgal edilmiştir. O gün Urfa’nın Kurtuluşuna önderlik eden 12’ler Fransız işgalci güçlerine verdikleri mektupta “Biz Urfa Sancağı sulh sever insanlarız. Bin yıldan beri bu topraklarda hür yaşıyoruz ancak topraklarımıza göz dikenleri bu teşebbüslerinde pişman etmişiz. Yine mademki 12’lerden söz ettiniz; biz 12’lerden daha fazlayız, 12 rakamını tashih ederek, 120 bin olarak notlarınıza geçirmeniz daha isabetli olur” diyen ceddimize ve insanlığa şunu diyoruz ki; bugün biz daha da fazlası olduk, iki buçuk milyondan daha fazlayız.

Hazreti Eyyub’un sabrı, Hazreti İbrahim hoşgörüsü yüreklerine işlemiş Şanlıurfa halkı; Türk, Kürt, Arap, il, ilçe ve kırsal ayırımı yapmadan birlikte hareket ederek beraber kazandılar zaferi.

İmkansızlıkları ve düşmanın üstün silahını ve orantısız gücünü umursamadılar. Kendi bayrağına, vatanına, hayat tarzı ve medeniyetine göz dikenlere gereken dersi verdiler.

Kurtuluşu , kurtuluşlara ilham oldu. Şanlı ismini gerçek manada hak ettik. Türk milleti adına Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin verdiği madalyayı da onurla göğsümüze taktık. Bugün biz iki buçuk milyondan daha fazla Şanlıurfalı olarak dedelerimizle gurur duyuyor, iftihar ediyoruz.

Bugün bir kez daha şehitlerimizi rahmetle anıyor, 11 Nisan Şanlı Kurtuluşu kutluyorum.”

 

📆 13 Nisan 2020 Pazartesi 15:38   ·   💬 0 yorum   👀 310 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 9 ARALIK 2021 (www.siverekgazeteleri.com)
SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 8 ARALIK 2021 (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

siverek gazetesi Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı siverek Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti ŞANLIURFA GAZETESİ ŞANLIURFA HABER BAŞKAN YILDIZ siverek gazeteleri Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı SİVEREKHABER siverek hedef gazetesi Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu GAZETECİ - YAZAR ŞÜKRÜ DOLAŞ’IN PROGRAMI İZLENME REKORU KIRDI ŞANLIURFAHABER siverek belediyesi Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Şuçgad’tan gazete siverek Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! siverek gazete SİVEREK HABER Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Urfa Haber Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. FATİH ERBAKAN Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. SİVEREKGAZETELERİ Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK SİVEREK SON DAKİKA