MENÜ ☰
BAŞKAN BEYAZGÜL’DEN KİTAP FUARINA ZİYARET
BAŞKAN BEYAZGÜL’DEN KİTAP FUARINA ZİYARET

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Şanlıurfa 4. Ulusal Kitap Fuarı’nı ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, öğrencilere kitap dağıttı.

Başkan Beyazgül, Şanlıurfalıları kitap fuarına davet etti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, bu yıl dördüncüsü düzenlenen kitap fuarını ziyaret etti. Yüzden fazla yazar ve 120 yayınevi katılım sağladığı kitap fuarını gezen Başkan Beyazgül ve Başkan Baydilli, ‘’Eski Urfa Fotoğraf’’ sergisinin açılışını gerçekleştirdi. Sergiyi gezen Başkan Beyazgül, Yayın evi stantlarını gezerek şair ve yazarlarla bir araya geldi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, kitap fuarını gezmeye gelen öğrencilere yayın evlerinin düzenlediği çekilişle kitaplar dağıttı.

BAŞKAN BEYAZGÜL:” HERKESİ KİTAP FUARINA DAVET EDİYORUM”

Şanlıurfalıları kitap fuarına davet eden Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ‘’Eylül Fuarcılığın tertip ettiği, Büyükşehir belediyemiz tarafından desteklenen fuar merkezindeyiz. Bu bir kitap fuarı, kitap fuarımız bir şenlik içerisinde. Keşke dememek için, ben bunu daha önce bilseydim dememek için kitap fuarını ziyaret etmemiz lazım. Bazen hayatımızda bir satır okuyoruz, bir konu ve diyoruz ki keşke bunu 10 yıl önce bilseydim.  10 yıl önce bu söz, bu deyim, bu kültür hayatıma girmiş olsaydı şimdi benim hayatım başkaydı deriz. İnsan hayata bir defa geliyor. Bu hayatımızı yanlış yaşamamak zorundayız. Bu nedenle de çok okumak zorundayız. Bu nedenle Şanlıurfalıları kitap fuarına davet ediyorum.

BAŞKAN BEYAZGÜL:” KİTAP FUARINA DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Biz bir kısım yayın evlerine destek verdik, çocuklarımıza kitaplar dağıttık, bu kitaplardan ücret almadık. Çocuklarımız şen şakrak bir hale dönüştü. Ben inanıyorum ki onlar onu alıp kendi evlerinde okuyacaklar. Biz kitap fuarımıza destek vermeye devam edeceğiz. Diğer belediye başkanlarımıza da çağrıda bulunuyorum. Gelin burada çocuklarımıza kitaplarımızı hediye edelim. Belki bunların içerisinde liderler çıkacak. Büyük adamlar çıkacak, bürokratlar çıkacak, okudukları kitaplarla Urfa’nın geleceği çizilecek.

BAŞKAN BEYAZGÜL:” YENİ BİR ŞEY SÖYLEMEK İSTİYORSAK OKUMAK ZORUNDAYIZ”

Kitap okuduğumuzda her bir kitaptan insanın kendisinde bir hassa kalır, öz kalır o hayatın yönünü çizer. Yoksa iki günü bir olan bizden değildir. Bu gün yeni bir gün ve yeni bir şey söylemek istiyorsak her gün okumak zorundayız. Nasıl her gün yiyiyoruz içiyoruz, vücudumuzun ihtiyacını nasıl alıyorsak, ruhumuzun, fikrimizin aklımızın da ihtiyacı olan kitapları da her gün okumamız gerekir.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ise kitap fuarının kurulmasında öncülük eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e teşekkür etti.

Şanlıurfa Kitap Fuarı 14 Ekim’e kadar açık olacak.

Galeri
📆 10 Kasım 2021 Çarşamba 15:05   ·   💬 0 yorum   👀 141 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 8 ARALIK 2021 (www.siverekgazeteleri.com)
SİVEREK HEDEF  GAZETELERİ 7 ARALIK 2021 (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler ŞANLIURFA GAZETESİ Urfa Haber Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı siverek SİVEREKHABER Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu SİVEREK HABER gazete siverek siverek hedef gazetesi Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu BAŞKAN YILDIZ Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti ŞANLIURFAHABER BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! siverek gazete FATİH ERBAKAN Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu siverek gazeteleri Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor GAZETECİ - YAZAR ŞÜKRÜ DOLAŞ’IN PROGRAMI İZLENME REKORU KIRDI Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi siverek belediyesi ŞANLIURFA HABER Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ SİVEREKGAZETELERİ siverek gazetesi Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış SİVEREK SON DAKİKA Şuçgad’tan Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu