MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » BAŞKAN YILDIZ, EVREN SANAYİ SİTESİNİN TALEPLERİNİ BAKANLIĞA İLETTİ
BAŞKAN YILDIZ, EVREN SANAYİ SİTESİNİN TALEPLERİNİ BAKANLIĞA İLETTİ
BAŞKAN YILDIZ, EVREN SANAYİ SİTESİNİN TALEPLERİNİ BAKANLIĞA İLETTİ

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız ve İl Başkan Yardımcılar Şanlıurfa Evren Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Mustafa Arslan’ı ziyaret etti.

Başkan Yıldız Evren Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Mustafa Arslan ve yönetimiyle Kuzey-Batı çevre yolu ile alakalı istişarede bulundu. Çevre yolunun bir an önce bitirilmesi hususunda Karayolları Bölge Müdürlüğü ve Bakanlık yetkilileri ile bir dizi görüşme gerçekleştirdi.

Şanlıurfa Evren Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Mustafa Arslan yapmış olduğu açıklamada, ”Bugün AK Parti Şanlıurfa İl Başkanımız Bahattin Bey ve İl Başkan yardımcılarımız Evren Sanayi Kooperatifimizi ziyaret ettiler. Sayın İl Başkanımızın şahsında heyetlerine de ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bugünde İl Başkanımızla olan görüşmelerimizde Şanlıurfa’mızı özellikle Evren Sanayi Sitemizde taleplerimizin karşılanması noktasında temel konuları ele aldık. İl Başkanımıza ulaşımla ilgili taleplerimizi ilettik. Gerek Evren Sanayi Sitesi gerek Kuzey-Batı çevre yolu bağlantı noktalarının tamamlanması noktasında İl Başkanımız Bakanlık yetkilileri ile görüşmelerini yanımızda gerçekleştirdiler. Kuzey-Batı çevre yolunun bitirilmesi noktasında bir an önce tamamlanması gerektiğini Bakan yardımcımıza ilettiler. İnşallah kısa sürede bu çalışma tamamlanır Urfa ulaşım anlamında rahatlamış olur. Bu çalışma kısa süre içerisinde tamamlanırsa gerek Organize Sanayi Bölgesindeki 30 bin kişi gerek Evren Sanayi Sitesindeki 15 bin kişi gerekse TOKİ’deki 35 bin kişi akabinde günde 60 bin aracın aktif olarak kullanıldığı bu yolun yoğunluğu azalıp rahatlama sağlanacaktır. Aynı zamanda Evren Sanayi Sitemizin giriş çıkışlarıyla ilgili Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül’le görüşmelerimiz oldu proje çalışmaları yapıldı. Buradaki ticaret merkezleriyle mutabık kalındı. Ancak tabi Kuzey-Batı çevre yolu yapılmadan burada bir çalışmanın yapılması trafikte daha ciddi problemler oluşturacağı için Kuzey-Batı çevre yolu tamamlandıktan sonra Evren Sanayi Sitesinin giriş çıkışları için köprülü kavşak çalışmalarına başlanılacaktır. Tekrardan İl Başkanımızın şahsında heyetlerine de ziyaretlerinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum “dedi.

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız, “Bugün İl Yönetim Kurulu arkadaşlarımızla birlikte her zaman olduğu gibi esnaflarımızın sorunlarını, dertlerini dinlemek üzere bir aradayız. Pandemi kurallarına da dikkat ederek fazla bir yoğunlukta oluşturmadan görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Tabi Başkanımız da kendilerine gelen talepleri bizlere ifade ettiler. Bizler de bu sorunlarına çözüm üretmek adına gerek Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığımız gerekse ilgili kamu kurum ve kuruluşlarla görüşmelerimizi sağlayacağız. Bugün de Kuzey-Batı çevre yolu ile alakalı esnafımızın problemlerini dinledik. Bakanlık yetkililerine konuyu anında ilettik. Milletvekillerimizin öncülüğünde Büyükşehir Belediye Başkanımız, MKYK Üyelerimizle birlikte yolun bir an önce tamamlanması maksadıyla Bakanımızla görüşmelerimiz olacak. Buna mukabil Çevik Kuvvet Köprülü kavşağında süratler bitirilerek projenin entegre bir halde şehrin hizmetine girmesini arzu ediyoruz. Bunun yanında esnafımızın pandemiden dolayı yaşadığı problemlerle alakalı görüşmelerimiz oldu. Dün Sayın Cumhurbaşkanımızın Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası açıklamış olduğu ek destek paketlerine binayen ayrıca yerelde belediyelerimiz tarafından da nasıl bir destek verilebilir diye de fikir alışverişinde bulunduk. Biz AK Parti Hükümet olarak her zaman vatandaşımızın esnafımızın yanında olduk bundan sonra da yanlarında olacağımızı ifade etmek istiyorum. Tekrardan bizlere gösterdikleri misafirperverlikten dolayı kıymetli başkanıma ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum ”dedi.

Galeri
📆 18 Aralık 2020 Cuma 11:43   ·   💬 0 yorum   👀 2.291 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 12 HAZİRAN 2021 CUMARTESİ www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 11 HAZİRAN 2021 CUMA www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Şuçgad’tan BAŞKAN YILDIZ Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış siverek Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu siverek hedef gazetesi Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler siverek gazetesi Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu SİVEREKGAZETELERİ Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti FATİH ERBAKAN ŞANLIURFAHABER Urfa Haber Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret siverek gazeteleri Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ ŞANLIURFA HABER siverek gazete Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor ŞANLIURFA GAZETESİ SİVEREK HABER gazete siverek BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SİVEREKHABER Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu