MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Güneydoğu Anadolu Haberleri, Manşet, SİVEREK HABER, Son Dakika » BİR İLÇENİN NÜFUSUNDAN DAHA FAZLA ÖĞRENCİNİN MUTLULUĞU
BİR İLÇENİN NÜFUSUNDAN DAHA FAZLA ÖĞRENCİNİN MUTLULUĞU
BİR İLÇENİN NÜFUSUNDAN DAHA FAZLA ÖĞRENCİNİN MUTLULUĞU

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde ilköğretim haftası renkli görüntülere sahne oldu.

2022-2023 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte okullarda çeşitli etkinlikler yapılmaya başlandı, bu etkinlikler kapsamında Gülabibey İlkokulu idaresi tarafından düzenlenen ilköğretim haftası etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.

Okulda eğitim gören öğrenciler, davul zurna eşliğinde halay çekip, gönüllülerince eğlendi.

TARIM İŞÇİSİ ÖĞRENCİLER
Ders yılının başlamasına rağmen ancak binlerce öğrencinin yaşadığı bu sevince bazı öğrenciler yaşayamadı. Bilindiği gibi her yıl Siverek ilçesinde yüzlerce öğrenci aileleriyle birlikte tarım işçiliği için ilçe dışına çıkıyorlar. Aİleleriyle birlikte olan öğrenciler ancak iki veya üç ay sonra okullarına arkadaşlarına kavuşabiliyorlar.

ÖĞRENCİLERİN BAŞARISI ÖĞRETMEN VELİ ÖĞRENCİ ÜÇGENİYLE ANCAK OLUŞUR
İlçe milli eğitim müdürü Nuri Kapanoğlu ilçede eğitim seviyesinin yükseltilmesi velilerin ancak desteğiyle olacağına dikkat çekerek şunları kaydetti” öğretmen veli ve öğrencilerin sürekli dayanışma içinde olmaları gerekiyor. Bu konuda alilere yani öğrenci velilerine büyük görevler düşmektedir.

Özelikle ara ara yapılan veli toplantılarına velilerimiz katılmalı öğretmenlerle öğrencinin başarısı için diyalog içinde olmalı. Öğrencinin ders durumunu davranışların veliler okul içinde de takip etmeli okul idaresiyle, özelikle rehber öğretmelerle diyalog içinde olmalıdır, bu iş birliği öğrencinin başarısına katkı sunacak”dedi

Galeri
📆 16 Eylül 2022 Cuma 17:28   ·   💬 0 yorum   👀 207 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 1 Ekim 2022 Cumartesi –  www.siverekgazeteleri.com
Siverek Hedef Gazetesi – 30 Eylül 2022 Cuma – www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR