MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Dünya, güncel, Manşet » BÖLGESEL KALKINMA, YATIRIM İŞBİRLİĞİ FORUM VE FUARI ŞANLIURFA’DA KAPILARINI AÇTI
BÖLGESEL KALKINMA, YATIRIM İŞBİRLİĞİ FORUM VE FUARI ŞANLIURFA’DA KAPILARINI AÇTI
BÖLGESEL KALKINMA, YATIRIM İŞBİRLİĞİ FORUM VE FUARI ŞANLIURFA’DA KAPILARINI AÇTI

Türkiye’de kapılarını ilk kez Şanlıurfa’da açan “Bölgesel, Kalkınma, Yatırım, İşbirliği Forum ve Fuarı” kapılarını açtı.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından organize edilen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası, Şanlıurfa Ticaret Borsası, Şanlıurfa Valiliği, Harran Üniversitesi, Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın da desteklediği Bölgesel Kalkınma Yatırım ve İşbirliği Forum ve Fuarı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla açıldı.

Başkan Beyazgül:”Şanlıurfa’ya yatırım için gelmekte geç kalmayın”

 

Programda Konuşan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa’nın tarım şehri olduğunu söyledi. Dünya’da her şeyin bir telefonun içine sığacağını ifade eden Başkan Beyazgül tarımın telefona, dijital dünyaya sığdırılamayacağının altını çizerek tarımın merkezi Şanlıurfa’dadır dedi. Yatırımcıları Şanlıurfa’ya yatırım yapmaya davet eden Başkan Beyazgül “ Şanlıurfa’ya gelmekte geç kalmayın” dedi.

Cevdet Yılmaz: “Şanlıurfa’ya yatırım yapan karşılığını mutlaka alır”

 

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz ise Göbeklitepe’den bu yana tarım ve gıdanın son derece önemli olduğunu özellikle de pandemi döneminde tarımın ve üretimin öneminin anlaşıldığını söyledi. Kültür ve turizm alanında da köklü bir geçmişe sahip olan Şanlıurfa’ya herkesin gelmesini isteyen TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz, “Kültür turizmini daha da geliştirmeliyiz” dedi. Yılmaz: ”Şanlıurfa’ya yatırım yapan karşılığını mutlaka alır, burası yoksul kalacak, geri kalacak bir bölge değil, tarihte de olmamıştır gelecekte de olmayacaktır” ifadelerini kullandı.

Rifat Hisarcıklıoğlu:”Şanlıurfa’yı kalkındırmanın yolu birlik olmaktan geçiyor”

 

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Göbeklitepe’nin keşfinin Şanlıurfa’ya yeni bir ivme kazandırdığını belirterek oda ve borsaların tanıtımda önemli bir yerinin olduğunu aktardı. Şanlıurfa’yı kalkındırmanın birlikten geçtiğini de belirten Hisarcıklıoğlu” El birliği, gönül birliği ve akıl birliğiyle harekete geçmemiz lazım” dedi.

 

ŞUTB Başkanı Mehmet Kaya:” Urfa Fıstığı için lisanslı depolar kurmaya çalışıyoruz”

 

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ise GAP’ın başkenti Şanlıurfa’da yüzde 55 olan sulama oranının üst sevilere çıkarılmasıyla tarım kapasitesinin artırılacağını vurguladı. Kaya, Urfa Fıstığı için lisanslı depoların kurulması noktasında çalışmalar yürüttüklerini bu konuda destek beklediklerini ifade etti.

 

 

ŞUTSO Başkanı Peltek:” Uluslararası fuarlar açmaya devam edeceğiz”

 

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Halil Peltek Türkiye’de kapılarını ilk kez Şanlıurfa’da açan “Bölgesel, Kalkınma, Yatırım, İşbirliği Forum ve Fuarı’nın Şanlıurfa’ya ve tüm Türkiye’ye hayırlı uğurlu olmasını diledi.

 

Şanlıurfa Vali Vekili İsmail Çetinkaya ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkan Vekili Mehmet Açıkgöz de açılışta birer konuşma yaparak Şanlıurfa’nın tarımsal ve turizm zenginliklerinin geliştirilmesi ve desteklenmesi gerektiğinin altını çizdiler.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki Şanlıurfa Vali Vekili İsmail Çetinkaya, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Halil Peltek, Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya ile GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkan Vekili Mehmet Açıkgöz açılış kurdelesini keserek fuarın açılışını gerçekleştirerek stantları gezdi.

 

Türkiye’de kapılarını ilk kez Şanlıurfa’da açan “Bölgesel Kalkınma Yatırım, İşbirliği Forum ve Fuarı” 4 Eylül’e kadar devam edecek.

 

Galeri
📆 03 Eylül 2021 Cuma 11:53   ·   💬 0 yorum   👀 255 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 18 OCAK 2022 SALI (www.siverekgazeteleri.com)
SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 17 OCAK 2022 PAZARTESİ (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

siverek Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! gazete siverek ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu ŞANLIURFAHABER SİVEREK SON DAKİKA FATİH ERBAKAN Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ SİVEREK HABER BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. GAZETECİ - YAZAR ŞÜKRÜ DOLAŞ’IN PROGRAMI İZLENME REKORU KIRDI Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti siverek gazetesi Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü siverek gazete Urfa Haber siverek belediyesi ŞANLIURFA HABER Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı siverek gazeteleri Şuçgad’tan siverek hedef gazetesi Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor SİVEREKHABER Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi ŞANLIURFA GAZETESİ Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı BAŞKAN YILDIZ Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu SİVEREKGAZETELERİ Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler