MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, SİVEREK HABER » Çalınan Rögar Kapakları ve Mazgallar Felakete Davetiye Çıkarıyor
Çalınan Rögar Kapakları ve Mazgallar Felakete Davetiye Çıkarıyor
Çalınan Rögar Kapakları ve Mazgallar Felakete Davetiye Çıkarıyor

– Çalınan rögar kapakları ve mazgallar felakete davetiye çıkarıyor.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde kimliği belirsiz kişi yada kişilerce çalınan rögar kapakları ve mazgallar felakete davetiye çıkarıyor.

Kentte devam eden alt yapı çalışmalarının ardından olası su taşkınlarının önüne geçilmesi amacıyla yapılan akar ve rögar kapaklarının çalındığı öne sürüldü.

İddiaya göre, rögar kapakları ve mazgal demirlerini çalan kişilerin söz konusu parçaları çok ucuza satarak uyuşturucu madde alıyor.

Bazı mahallelerde defalarca çalınan kapak ve demirlerin yerine yenilerinin takıldığı belirtilirken olası kazalara da davetiye çıkardığına dikkat çekildi.

Çalınan parçaların çok ucuza hurdacılara satıldığını belirten yetkililer, rögar kapakları ve mazgal demirlerinin maliyetinin yaklaşık 2 bin lira olduğunu dile getirdi.

Yetkililer, maliyetin ötesinde çalınan kapakların ölüme davetiye çıkardığını belirterek, “Bazen kapak yada mazgal demirlerinin çalındığını fark edemiyoruz ki ancak gelen ihbarlardan öğreniyoruz. Allah korusun gece kapak olmadığını fark etmeyen bir vatandaşımız içine düşerse ölümüne yol açabilir yada ciddi yaralanmalara neden olabilir.” diye konuştu.

Galeri
📆 28 Mart 2022 Pazartesi 17:42   ·   💬 0 yorum   👀 345 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK’TE ÖĞRENCİ VELİLİLERİ İMAM HATİP ORTAOKULU İÇİN KAYMAKAM İLE GÖRÜŞTÜ
Siverek Hedef Gazetesi 9 Aralık 2022 Cuma (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR