MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, Manşet » CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN ŞANLIURFALILARA MESAJ VAR
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN ŞANLIURFALILARA MESAJ VAR
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN ŞANLIURFALILARA MESAJ VAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’e gönderdiği bir telgraf ve videolu mesajla, Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümünü kutlayarak, tüm Şanlıurfalılara selamlarını iletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, telgraf mesajında şunları dile getirdi:

Şanlıurfa ilimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümünde vatandaşlarımıza tebriklerimi iletiyorum.

İstiklal Mücadelesi, vatanı canlarından üstün tutan, kahramanlıklarıyla tarihe mal olan, tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin emsalsiz fedakârlıklarıyla, aziz milletimizin bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkma kararlılığı sayesinde zaferle neticelenmiştir.

Kurtuluş Savaşımızda, Urfa ve Urfalılar “Şanlı” unvanı almayı hak eden kahramanlıkları ve fedakârlıklarıyla ölümsüzleşmiş, aziz milletimizin gönlünde eşsiz bir yer edinmiştir.

Böyle kutlu bir anlayışla, kadim medeniyetimizin mirası üzerine kurulan Cumhuriyetimizi kazanımlarıyla korumak, yaşatmak, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak, yeni başarılarla daha da güçlendirmek suretiyle geleceğe taşımak için büyük bir azimle çalışmaya devam ediyoruz.

Bu inançla, İstiklal savaşımızın bütün kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum.

Şanlıurfa’nın bu gurur gününü tekrar kutluyor, tüm vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Videolu mesajına da “Sizleri en kalbi duygularımla, hasretle, muhabbetle selamlıyorum.” diyerek başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Enbiya ve evliyalar şehri, tarihiyle kültürüyle birikimiyle medeniyetimizin gözbebeği Şanlıurfa’nın tüm ilçelerinde, mahallelerinde yaşayan kardeşlerime sevgilerimi, saygılarımı gönderiyorum.” ifadelerini kullandı.

Bugün Urfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümünün hep birlikte ve büyük bir gururla idrak edildiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfalılara şöyle seslendi:

“İstiklal Harbimizin en kasvetli dönemlerinde kadını erkeği, genci yaşlısıyla Urfalı kardeşlerimin kazandığı zafer, tüm milletimize umut aşılamıştır. Urfa, bir yıllık topyekün kıyamın ardından tamamen kendi direnişiyle düşmanı topraklarından söküp atmıştır. Çünkü Urfa, sadece sabır timsali Eyüp Peygamber’in değil, aynı zamanda inancı uğruna ateşe atılmayı göze alan Hazreti İbrahim’in de şehridir.

Urfa’nın bu dönemde sergilediği destansı direniş, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kendisine ‘şanlı’ unvanı verilerek, özellikle takdir edilmiştir. Bundan tam bir asır önce mücadeleleriyle cesaretleriyle Urfa’yı Şanlıurfa yapan tüm kahramanları, tüm istiklal sevdalılarını minnetle yad ediyorum. Bin yıldır vatanımızın ve milletimizin bekası için canını esirgemeyen bütün şehitlerimize, gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. 100 yıl önce Onikiler’in Urfa’da başlattığı direniş ruhu, bölücü terörden 15 Temmuz ihanetine, Suriye’deki harekâtlarımızdan Doğu Akdeniz’deki gelişmelere kadar vatanımızın bekası ve milletimizin bağımsızlığı için verdiğimiz tüm mücadelelerde bizlere ilham kaynağı olmuştur. Bugün de tüm dünyayla beraber ülkemizi de etkileyen koronavirüs salgınına karşı yürüttüğümüz mücadelemizde Urfa’nın ve siz kardeşlerimin cesaretinden ilham alıyoruz.

Allah’a hamdolsun tıpkı daha öncekiler gibi bu mücadelemizi de milletimizin desteği ve duasıyla başarıyla sürdürüyoruz. Rabb’imizin buyurduğu gibi: ‘Her zorlukla beraber muhakkak bir kolaylık vardır.’ Yürekler, ‘tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ diye vurdukça, Türkiye’nin yıldızı hep yükselecektir. Biz bir oldukça, iri oldukça, diri oldukça, kardeş oldukça, hep birlikte Türkiye oldukça hedeflerimize ulaşmamızı engellemeye kimsenin gücü yetmeyecektir.

Vatandaşlarımız müsterih olsun. Şanlıurfalı kardeşlerimiz kalplerini refah tutsun. Türkiye, Allah’ın izni ve inayetiyle, aziz milletimizin basiret ve ferasetiyle bu musibetin de üstesinden gelecektir. Sizlerden salgınla ilgili tedbirlere riayet etmenizi özellikle istirham ediyorum. Ramazan-ı Şerif’e kavuşmak üzere olduğumuz günlerde salgından dolayı sıkıntı çeken kardeşlerimize sahip çıkmanızı bekliyorum. Bu düşüncelerle 100. kurtuluş yıl dönümünüzü tekrar tebrik ediyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Sizleri sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Kalın sağlıcakla.”

ETKİNLİKLER TV VE SOSYAL MEDYADA

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, “Tarihin Şanlı 100’ü Şanlıurfa” sloganıyla, bu yıl 100’üncü kurtuluş yıldönümünü kutlanan “11 Nisan Şanlıurfa’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşu” etkinliklerinin önemli bir kısmı, koronavirüs salgını nedeniyle iptal edilmişti.

Salgın başlamadan önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da Şanlıurfa’ya teşriflerinin beklendiği etkinlikler, tedbir kararları gereğince sadece televizyonlar ve sosyal medya aracılığıyla gerçekleştirilecek.

11 Nisan 2020 günü saat 11.00’da tüm camilerde sela okunması ile başlayacak etkinlikler, saat 11.11’de 100 pare top atışı ile devam edecek.

Şanlıurfa’daki Güneydoğu TV, Kanal Urfa ve Edessa TV’deki programlarla devam edecek etkinlikler, yine televizyonlardan yayınlanacak Yönetmenliğini Mahmut Kemal Açıkyol’un yaptığı Urfa Kurtuluş Filmi “12.000’ler” gösterimi ile devam edecek.

 

 

📆 13 Nisan 2020 Pazartesi 15:25   ·   💬 0 yorum   👀 256 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 8 ARALIK 2021 (www.siverekgazeteleri.com)
SİVEREK HEDEF  GAZETELERİ 7 ARALIK 2021 (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı siverek belediyesi Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Urfa Haber Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor siverek gazete ŞANLIURFAHABER siverek gazetesi GAZETECİ - YAZAR ŞÜKRÜ DOLAŞ’IN PROGRAMI İZLENME REKORU KIRDI Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu SİVEREK HABER gazete siverek Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti siverek hedef gazetesi SİVEREKHABER Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Şuçgad’tan Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu siverek ŞANLIURFA GAZETESİ SİVEREK SON DAKİKA Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu ŞANLIURFA HABER Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler FATİH ERBAKAN SİVEREKGAZETELERİ Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! siverek gazeteleri BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret BAŞKAN YILDIZ Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım!