MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, Manşet » DEVA PARTİSİ URFA’DA İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
DEVA PARTİSİ URFA’DA İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
DEVA PARTİSİ URFA’DA İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

 

DEVA Partisi, Şanlıurfa’da Genel Başkan Yardımcılarının katılımıyla ilk toplantısını gerçekleştiriyor.

Ali Babacan hareketi olarak başlayıp kuruluşu Covid-19 salgınının Türkiye’de ilk vakanın görüldüğü 9 Mart 2020 gününe denk gelen Deva Partisi gün geçtikçe adından daha fazla bahsettirmeye başladı.

 

Deva Partisinin Türkiye geneli teşkilatlanmaları için 18 komisyon kurulduğu, Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Şanlıurfa illerinin 17. Komisyon tarafından koordine edildiği öğrenildi. 17. Komisyonundan Yerel Yönetimler ve Şehircilik Politikalarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, ve Kurucular Kerem Altun, Essum Aslan, Alper Akalın, Prof. Dr. Bekir Sıtkı Aslan’ın 2 aydır çalışmalar yürüttüğü Şanlıurfa çalışmalarını 23. Dönem Van Milletvekili Kerem Altun’un koordine ettiği belirtildi.

Komisyon, 3 günlük bir saha çalışmasından sonra Nevali Otel’de basın mensupları ile bir araya geldi. Komisyon başkanı Mehmet Emin Ekmen, yaptığı açıklamada: Teşkilat çalışmalarının yanında Şanlıurfa’nın sorunlarının da gündeme geldiğini belirtti. Ekmen, Şanlıurfa’nın demografik, kültürel ve sosyo-ekonomik yapısına dair tarım politikalarının bölge çiftçisine olumsuz etkileri, mevsimlik tarım işçilerinin sorunları, istihdam sorunu ve artan işsizlik, elektrik dağıtım kurumunun (dedaş) uygulamaları, belediyecilik sorunları gibi başlıklardan oluşan detaylı bir raporu Genel Merkeze sunmak üzere hazırlandığını belirtti. Ekmen, tüm Türkiye’de olduğu gibi Urfa’da da çok büyük bir ilgi ve alaka ile karşılaştıklarını ve Urfalılara teşekkür ettiğini belirtti.

Ekmen, “Öncelikle parti olarak Şanlıurfa’mıza yakışır bir il başkanı belirleyeceğiz. Daha sonra il başkanımız ve kurucu heyetimiz, il ve ilçe teşkilatlarının belirlenmesi için detaylı bir çalışma yürütecekler. Haziran sonuna kadar İl Başkanını Temmuz sonuna kadar da ilçe Başkanlarını belirleyeceğiz.” dedi.

Salgın dolayısıyla Türkiye’de ilk kez bir siyasi partinin web sitesi üzerinden üyelik başvurusu aldığı belirtilirken www. devapartisi.org adresinden 90 bin başvuru yapıldığı bunlardan 1500’e yakını Şanlıurfa’dan olduğu bu başvurulardan yaklaşık 250 kişisi ile Kerem Altun’un bizzat görüştüğü ifade edildi. Gönüllülük ve üye taleplerinin de bu süreçte ayrıntılı olarak incelenip değerlendirileceği ve ilçe teşkilatlarının kurulması aşamasında gönüllüler ile temasa geçileceği belirtildi.

 

📆 09 Haziran 2020 Salı 13:12   ·   💬 0 yorum   👀 348 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 12 HAZİRAN 2021 CUMARTESİ www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 11 HAZİRAN 2021 CUMA www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor BAŞKAN YILDIZ siverek gazeteleri AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK FATİH ERBAKAN gazete siverek ŞANLIURFA GAZETESİ siverek Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu ŞANLIURFA HABER Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. SİVEREKHABER Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti SİVEREK HABER siverek gazetesi siverek hedef gazetesi Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı siverek gazete ŞANLIURFAHABER Şuçgad’tan Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Urfa Haber Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor SİVEREKGAZETELERİ