DEVASA PROJE İLE SİVEREK’TE 2050 YILINA KADAR SU İHTİYACINI KARŞILAYACAK – Siverek Gazeteleri – Siverek Haberleri
MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, SİVEREK HABER » DEVASA PROJE İLE SİVEREK’TE 2050 YILINA KADAR SU İHTİYACINI KARŞILAYACAK
DEVASA PROJE İLE SİVEREK’TE 2050 YILINA KADAR SU İHTİYACINI KARŞILAYACAK
DEVASA  PROJE İLE SİVEREK’TE 2050 YILINA KADAR SU İHTİYACINI KARŞILAYACAK

Siverek İçme Suyu Arıtma Tesisinin inşaatı tam hız devam ediyor. İlçe ve çevresinin 2050 yılına kadar memba kalitesinde içme suyuna kavuşturması planlanan çalışmayla ilçeye günde 110 bin metreküp su pompalanacak.

Siverek İçme Suyu Arıtma Tesisi’ Siverek ilçe merkezi ve civar yerleşim yerlerini 2050 yılına kadar memba kalitesinde içme suyuna kavuşturacak. Siverek ilçesinde 2050 yılına kadar olan günlük 110 bin m³kapasiteli içme suyu arıtma tesisi inşaat çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

DSİ 15. Bölge Müdürü  Ali Naci Kösalı, Bölge Müdür Yardımcısı Mesut Modalı ve ilgili Şube Müdürlerin bulunduğu heyet Siverek İçme suyu Tesisleri İkmali (Arıtma+ İsale) işi şantiye ve inşaat sahasında incelemelerde bulundu.

DSİ 15. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verdi;110.000 metreküp/gün kapasiteli arıtma tesisi, yaklaşık 45 km isale hattı, 4 adet su deposu bulunmaktadır. İş tamamlandığında Siverek İlçe Merkezi ve civar yerleşim yerlerinin 2050 yılına kadarki içme ve kullanma suyu ihtiyacı karşılayacaktır.’’ dedi.

Galeri
📆 30 Kasım 2022 Çarşamba 10:45   ·   💬 0 yorum   👀 260 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 2 Şubat 2023 Perşembe (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi 1 Şubat 2023 Çarşamba (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR