MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, SİVEREK HABER » ENGELLİLER ÜCRETSİZ KURSLARLA KPSS’YE HAZIRLANIYOR
ENGELLİLER ÜCRETSİZ KURSLARLA KPSS’YE HAZIRLANIYOR
ENGELLİLER ÜCRETSİZ KURSLARLA KPSS’YE HAZIRLANIYOR

 

Siverek Halk Eğitimi Merkezi tarafından Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına (EKPSS) hazırlanan engelli bireyler için ücretsiz kurs açıldı.

EKPSS kursu yanı sıra engelli bireyler için el sanatları kursları açan Halk Eğitimi Merkezi ilçedeki sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği içerisinde engellilerin kurslardan yararlanmaları sağlanıyor.

İmkanları kısıtlı olan engelli bireyler ilçede EKPSS hazırlık kursu olmadığı için adaylar mağduriyet yaşıyordu. Mağduriyete son veren ve bir sure önce Halk Eğitimi Merkezi tarafından açılan kurslara engelli memur adayları yoğun ilgi gösteriyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mahmut Kışlar şunları kaydetti: “Merkezimiz bünyesinde hali hazırda ücretsiz TYT-AYT kursu veriyoruz. Ancak ilçemizde EKPSS hazırlık kursu olmadığı vatandaşlarımız mağduriyet yaşıyordu, şuan bünyemizde Sivil Toplum kuruluşlarının da destekleriyle Engelli bireylerimize uygun dersliklerde hazırlık eğitimleri veriyoruz. Farklı branş derslerinde verilen eğitimlerin yanı sıra hazırlık için adaylara ücretsiz kaynakta sağlıyoruz, engellilerimiz için açılan kurslarda el becerilerini geliştirmek adına el sanatları kursu da aktif olarak hizmet vermektedir.”

Galeri
📆 11 Mart 2022 Cuma 18:04   ·   💬 0 yorum   👀 269 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK’TE ÖĞRENCİ VELİLİLERİ İMAM HATİP ORTAOKULU İÇİN KAYMAKAM İLE GÖRÜŞTÜ
Siverek Hedef Gazetesi 9 Aralık 2022 Cuma (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR