MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » Esnafa Ayağa Kalkış Kredisi Verilmeli
Esnafa Ayağa Kalkış Kredisi Verilmeli
Esnafa Ayağa Kalkış Kredisi Verilmeli

Mart ayı itibariyle kademeli olarak normalleşme süreci başlayacak fakat esnafımız pandemi sürecinde yüzde 70 oranında kazancı düşmesi, hatta dükkânının aylarca kapalı kalması nedeniyle elde avuçtakini aile ve kendisiyle birlikte evde kaldığı sürede harcadı. Bu nedenle faizsiz ve 6 ay geri ödemesiz, dükkânına sermaye yapmak için ayağa kalkış kredisi verilmeli.

ESNAFA NORMALLEŞME SÜRECİNDE SERMAYE İÇİN DESTEK LAZIM

1 yıldır dükkânı tamamen kapalı olan, ekmek teknesi olan aracında kontak açamayan ve kazancı olmayan esnafımız pandemi başından bu yana kâh destekler kâh kendi birikimi ile bu zamana zar zor geldi. Mart ayı itibariyle kademeli olarak normalleşme sürecinin başlayacağını Cumhurbaşkanımız müjdeledi. Fakat elde avuçtakini de kendi hayatta kalmak için harcayan esnafımız, açılacağı için sevinirken, nasıl açılacağını da kara kara düşünüyor. Adeta sıfırdan başlayacak olan esnafımız ile yeni esnaf olmak isteyen fakat pandemi nedeniyle erteleyenler için ayağa kalkış kredisi verilmeli. Bu sermaye için kullanılacak 6 ay geri ödemesiz ve sıfır faizli kredi esnafımıza ve esnaf olmak isteyenlere can suyu olur.

ESNAFIN İLK 6 AYI SADECE AYAĞA KALKMAK İLE GEÇECEK

Kademeli normalleşme süreci başlayacak fakat sermaye için kredinin verilmesi de tek başına yeterli bir çözüm olmaz. Çünkü esnafımızın ilk 6 ayı yalnızca ayağa kalkmak, toparlanmak, adapte olmak, mallarını yenilemek, eski canlılığı yakalamak için dükkânı ile ilgili çeşitli düzenlemeler, yenilenmeler yapmak, temizlik ve benzeri işler ile geçecek. Tamamen eski kazancına dönmesi için ise 3 yıl gerekecek. Bu nedenle Mart ayından itibaren esnafımızdan 6 ay elektrik, su, doğalgaz, internet faturalarında vergiler alınmamalı. Var olan tüm kredi borçları doğrudan faizsiz olarak 2022 yılına ötelenmeli.

 

📆 19 Şubat 2021 Cuma 17:15   ·   💬 0 yorum   👀 787 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 2 AĞUSTOS 2021 PAZARTESİ www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 31 TEMMUZ 2021 CUMARTESİ www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor Şuçgad’tan ŞANLIURFA GAZETESİ Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz ŞANLIURFAHABER Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Urfa Haber BAŞKAN YILDIZ Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. SİVEREK HABER SİVEREKGAZETELERİ ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler siverek gazete BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu FATİH ERBAKAN siverek gazetesi Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! siverek hedef gazetesi Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! gazete siverek Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu siverek gazeteleri Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı SİVEREKHABER Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor siverek ŞANLIURFA HABER