MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, Manşet » GIDA KOLİLERİ İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARIN EVLERİNE ULAŞTIRILIYOR
GIDA KOLİLERİ İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARIN EVLERİNE ULAŞTIRILIYOR
GIDA KOLİLERİ İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARIN EVLERİNE ULAŞTIRILIYOR

Birecik Belediyesi koronavirüs salgını nedeniyle bazı hayırsever isimlerin katkılarıyla hazırlanan gıda kolileri ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine ulaştırılıyor. Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam öncülüğünde koronavirüs salgını sonrası işini kaybeden vatandaşların ve sosyal güvencesi olmayan ihtiyaç sahibi ailelerin zor günlerinde yanlarında olmaya devam ediyor.

 

Birecik ilçesine bağlı 83 kırsal, sekiz merkez mahallede tespit edilen yaklaşık 5 bin aileye gıda malzemesi olan koliler, koordineli bir şekilde adreslere teslim ediliyor.

YARDIMLAR VATANDAŞLARA ULAŞTIRILIYOR.

Dünya’ya Çin üzerinden başlayarak yayılan “Kovid-19 Coronavirüs hastalığı ile mücadele eden Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam, Belediye’nin tüm imkanlarını seferber ederek ve evde kal çağrısına uyan Vatandaşlarla birlikte kararlılıkla sürdürüyor.

İnsanlığın karşı karşıya kaldığı bu krizin üstesinden gelebilmek için Başkan Mirkelam daha çok fedakârlık yapılması için Belediye Birimlerine talimat verdi.

Belediyenin imkanları ile, Vatandaşların yoğun olarak kullandığı kurumlar,araçlar, pazarlar, esnafların yoğun olduğu hal pazarı, sanayi sitesi, fıstık halı gibi alanlar başta olmak üzere ilçe genelinde temizlik, ilaçlama dezenfektan yapıldı.

Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam, Birecikli hayırsever iş adamları ile birer görüşme yaparak, ilçede yardıma muhtar ailelere gıda dağıtılması için destek istedi.

Başkan Mahmut Mirkelam’ın eşi Nurten Mirkelam başta olmak üzere Hayırsever iş adamları Cavit Çağlar( eski Devlet Bakanı) Mehmet Cankesen (Dürümcü Emmi) Hacı Mustafa Cankesen, (Beşler Grup) A. Vahap Aktar( Ak Parti ilçe Başkanı) Sadettin Bilgin ( Birecik Ticaret Odası Başkanı), İbrahim Dayıoğlu, Turgay Akan, Mehmet Refik Bingöl, Kerim Temel, Erol açılan, Seyhan Güneş, Hatice Gül Uğur, Mehmet Beğit, Mehmet Güzeltaş(camcı Mehmet ) Hamdi Arpacı, Servet Güneş, Adil Dilek, Cengiz Özalp, İsmail Ekinci, Abdülkadir Akhan(noter) M.Ali Fincan, Bülent Sezen , SadettinAykılıç, Bilal Aykılıç, Duru Ela Medikal, M.Tevfik Fincan, Ahmet Açılan, Müslüm Akhan(Mali Müşavir) Birecikte yaşayan yardıma muhtaç ailelere gıda yardımında bulundular.

DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam, Koronavirüs ile mücadele kapsamında gıda kolileri ile yardımda bulunan iş adamlarına teşekkür ederek ‘ İnsanlığın karşı karşıya kaldığı bu krizin üstesinden gelebilmek için daha çok fedakârlık yapmamız gereken bir döneme girdik. Dedi.

Başkan Mirkelam yaptığı açıklamada şunları kaydetti’ Birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi, dayanışmamızı ne kadar güçlü tutarsak, Allah’ın izniyle bu süreçten o kadar az hasarla çıkacağımıza inancım tamdır. İlçemizde yaşayan vatandaşlarımıza bu zorlu günlerde yanlarında olmak istedik. Yaklaşık beş bin vatandaşımıza gıda yardımını ulaştırıyoruz. İnşallah Ramazan ayında hayırsever bir iş adamımızın katkılarıyla günlük 1500 kişinin evine yemek dağıtımı yapacaktır.

Ülkemiz ve Milletimiz ve bütün insanlık çok kritik bir süreçten geçiyor. Bu kritik süreçten geçerken her birimiz hangi görevde bulunuyorsak bu kritik süreci en doğru şekilde atlatabilmek için seferber olmak zorundayız. Biz, vatandaşımızın, sağlığını düşündük, destek olmamız gerektiğine karar verdik. Bizim görevimiz Milletimize hizmet etmektir..

Birliğimizi, kardeşliğimizi, dayanışmamızı ne kadar güçlü tutarsak, Allah’ın izniyle bu süreci hep birlikte atlatacağız. İlçe Kaymakamımız sayın Fatih Çelikkaya, ve tüm kurumlarla ortak hareket ediyoruz. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Devletimiz bu tehdide karşı gerçekten sağlam bir mücadele yürütüyor. Bizlerde ilçemizde ki kurumlar her türlü tedbiri aldık. Bugüne kadar sabırla uyarılara dikkat ettik, evde kaldık. Ve Lütfen evde kalmaya devam edelim. Teşekkürler Birecik. Evde Kal Birecik diyoruz’

Galeri
📆 15 Nisan 2020 Çarşamba 17:05   ·   💬 0 yorum   👀 333 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 8 ARALIK 2021 (www.siverekgazeteleri.com)
SİVEREK HEDEF  GAZETELERİ 7 ARALIK 2021 (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

ŞANLIURFA GAZETESİ BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti SİVEREKHABER Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti FATİH ERBAKAN gazete siverek Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Urfa Haber siverek BAŞKAN YILDIZ ŞANLIURFA HABER siverek belediyesi Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu siverek gazeteleri GAZETECİ - YAZAR ŞÜKRÜ DOLAŞ’IN PROGRAMI İZLENME REKORU KIRDI Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! siverek gazete SİVEREKGAZETELERİ Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu SİVEREK HABER Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı SİVEREK SON DAKİKA AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞANLIURFAHABER Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Şuçgad’tan Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. siverek gazetesi siverek hedef gazetesi Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı