MENÜ ☰
GÜLPINAR SİVEREK HEYETİNİ KABUL ETTİ
GÜLPINAR SİVEREK HEYETİNİ KABUL ETTİ

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar Siverek heyetini kabul etti

 

 

Siverek ilçesinde faaliyet gösteren oda ve dernek başkanları tarafından hazırlanan ve içinde birtakım taleplerin yer aldığı dosyayı Milletvekili Kasım Gülpınar’a verdi.

Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar’ı ziyaret eden heyet, ilçede eksik olduğu düşünülen bilgilerin yer aldığı dosyayı verdi.

İlçenin sorunları hakkında bir süre Gülpınar ile sohbet eden heyet, misafirperverliği nedeniyle teşekkür etti.

Görüşme sonrası heyet adına gazetecilere açıklamada bulunan Sivil-Der Başkanı Ayhan Ekinci, şu ifadeleri kullandı: “Sayın vekilimizin Siverek sorunlarının çözümü için gösterdiği içten çabadan dolayı kendilerine Siverek halkı adına teşekkür ediyorum. Sayın vekilimize Şanlıurfa Siverek karayolunun durumu, devlet hastanesinin kavşağının yapılması konusunda talebimize karşılık ‘sorunları biliyorum ve yerinde incelemeler yapıyorum. Şanlıurfa Diyarbakır karayolunun yapımı devam ediyor. Siverek ilçe merkezine yaklaşmışlar ve yolun yapımı projesinde Siverek Devlet Hastanesine kavşak yapımı da proje dâhilindedir. Çalışmalar sürüyor ve bir aksilik olmasa önümüzde ki aylarda  sorun çözülecek’ dedi.”

“SİVEREKLİ KALP HASTALARIN HASTANE YOLLARINDA ÖLMEYECEK HASTANEYE EK BİNA YAPILACAK”

 

İlçedeki sağlık sorunlarını da görüştüklerini ifade eden Ekinci, “Bizim öncelikli sorunlarımızın başında sağlık hizmetinin geldiğini, hastane binasının yoğun nüfusa cevap vermediğini bir ek bina talebini dile getirirken değerli vekilimiz kalp hastaları açısından bize müjdeli bir haber verdi. Vekilimiz, “Sağlık Bakanlığıyla ilçemiz için görüşmeler yapıyor, hayırlı hizmetlerin müjdesini alıyorum. Birçok ilçede bulunmayan koroner anjiyo bölümünün Siverek’te kurulması sözünü aldık. Bakanlıktan gelip hastaneyi inceleyecekler ve alt yapısı uygunsa bu bölümü hemen kuracaklar. Mevcut altyapı hazır değilse ek bina yapıldığında bu bölüm oraya kurulur.” dedi.

 

“ÖĞRENCİ YURDUNA ÇÖZÜM KİRALAMA İLE YAPILACAK”

 

Öğrencinin yurdu sorununa çözüm olarak da kiralama yoluna gidileceğini aktaran Ekinci, “Vekilimizle ilçemizin birden çok sorununu konuştuk. Bunlardan biri de ilçemizde ihtiyaç duyulan öğrenci yurdunun yapılmasıdır. Biz STK temsilcileri olarak eski yatılı bölge okulu olan bugün meslek yüksekokulu olarak faaliyet gösteren alanda atıl bulunan binaların öğrenci yurdu haline getirmesini talep ettik. Değerli vekilimiz ise bize yaptığı açıklamada, “Gençlik ve Spor Bakanlığı uzmanları o binalarda inceleme yaptı ancak binaların öğrenci yurdu olarak kullanılamayacağı rapor edildi. Bakan beyle yaptığım bire bir görüşmenin ardından kiralık bina tutularak sorunu çözeceğiz, Siverek için öğrenci yurdu önemli ve şart bilindiği gibi Siverek’te meslek yüksek okulunun yansıra zorluklarla kurduğumuz fakültemiz bulunuyor. Sorunlara duyarlıyım, elimden geldiğince tüm sorunların çözümü için çaba sarf ediyorum, bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.” diye konuştu.

 

Dernek ve oda başkanları Gülpınar’a zaman ayırıp sorunlara gösterdiği ilgi ve sorunların çözümüne ilişkin gösterdiği çaba ve duyarlılıktan dolayı teşekkür etti.

 

Görüşmeye Siverek’i İl Yapma ve Kalkındırma Derneği Başkanı Ayhan Ekinci’nin yanı sıra Marangozlar Odası Başkanı Macit Yakar, Terziler Odası Başkanı Mehmet Hanifi Ay, Fırat Gezginler Kulübü Başkanı Ferit Akçalı, Siverek Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hacı İnan, Eğitimci Araştırmacı Yazar Mustafa Karadağlı

Galeri
📆 13 Ekim 2021 Çarşamba 15:49   ·   💬 0 yorum   👀 472 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 9 ARALIK 2021 (www.siverekgazeteleri.com)
SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 8 ARALIK 2021 (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı BAŞKAN YILDIZ SİVEREK SON DAKİKA Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret siverek hedef gazetesi Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler SİVEREK HABER Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. ŞANLIURFAHABER ŞANLIURFA GAZETESİ siverek gazete siverek Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu siverek belediyesi ŞANLIURFA HABER Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu GAZETECİ - YAZAR ŞÜKRÜ DOLAŞ’IN PROGRAMI İZLENME REKORU KIRDI SİVEREKHABER Şuçgad’tan Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti siverek gazetesi Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. SİVEREKGAZETELERİ Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Urfa Haber Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ FATİH ERBAKAN siverek gazeteleri siverek gazete Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü