MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » Güneydoğu Gazetecilerinden Gaziantep Çıkarması
Güneydoğu Gazetecilerinden Gaziantep Çıkarması
Güneydoğu Gazetecilerinden Gaziantep Çıkarması

Gazetecilik özendirme yarışmasında dereceye giren gazetecilere ödülleri Gaziantep Valisi Davut Gül ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin tarafından verildi.

Gaziantep Basın Cemiyetinin ev sahipliğinde Gaziantep’te düzenlenen bir dizi etkinlikler sonrası ödüller sahipleri buldu. Pandemi dolayısıyla ertelenen ve bugün yapılan ödül töreninde ödül almaya hak kazanan gazeteciler, Gaziantep Valisi Davut Gül ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in elinden aldı.

Gaziantep Valiliğinde ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesinde düzenlenen etkinliklere İhlas Haber Ajansı Gaziantep Bölge Müdürü Ahmet Orhan Akın, Gaziantep Basın Cemiyeti Başkanı Arif Kurt, Adıyaman Basın Cemiyeti Başkanı Zeki Dişkaya, Kilis Basın Cemiyeti Başkanı Nezir Çağlar ve Başkan Vekili Abdullah Alpdağ, Diyarbakır’da Güneydoğu Yerel Medya Derneği Yöneticileri İhsan Özdemir ve

Mesut Fidançiçek, Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Tahir Gülebak, Siirt Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Durak, Batman Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Ercan Atay,

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Teşkilat Başkanı Sefa Özdemir, Medya İş Sendikası Genel Başkanı Sezai Ballı, Mardin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Çelik, Diyarbakır Gazeteciler Başkanı ve çok sayıda gazeteci katıldı.

Valilikte ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesinde yapılan toplantıda dijitalleşen medya, yazılı basın ve şantaj medyacılığı konuları konuşuldu.

“ Gayretleriniz için teşekkür ederiz”

Ödül alan gazetecilere başarılar dileyen ve törenin Gaziantep’te olmasından dolayı teşekkür eden Gaziantep Valisi Davut Gül, “ Pandemiden dolayı büyük bir ödül töreni yapılamıyor.

Arkadaşlarımızın ödüllendirilmesi ve onların motive edilmesi gerekiyor. Düşündüğünüz için teşekkür ediyorum. Gayretleriniz için teşekkür ediyorum. Gelecek sene tam istediğimiz anlamda törenlerimiz ve ödüllerimiz olur inşallah. Seneye pandemi biterse arkadaşlarınız hak ettikleri ödülleri sosyal çevreleri ile birlikte içlerine sinerek alırlar inşallah. Ev sahipliğinden dolayıda Arif Bey’e teşekkür ederim” dedi.

“Gazetecilerle ikiz kardeşiz”

Ödül törenine ev sahipliği yaptığı için ve basın alanındaki sorunlar konusunda elinden gelen yardımı yapacağını söyleyen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “ Ben öncelikle bizi bir araya getiren Gaziantep Basın Cemiyeti Başkanı Arif Kurt kardeşime çok teşekkür ediyorum. Bugün sizi ağırlamaktan duyduğum memnuniyeti dile getirmek istiyorum. Gününüz kutlu olsun. Tabi pandemi olmasaydı biz şehir olarak 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü canlı canlı kutluyorduk.

Birbirimizle bir araya geliyorduk. Fakat pandemi şartları her şeyi farklılaştırdı. Ben 2002 yılında şehrin ilk kadın parlamenteri olarak meclise gittiğim zaman gazetecilerle kendimizi ikiz kardeş olarak görüyorduk. Zaman ve mekan tanımayan çok zor bir meslek. İşin gözüken ve gözükmeyen boyutu var. O yüzden biz karşımızdaki insanlara gazeteci gözüyle bakmadık. Kendi öz kardeşimiz, ikiz kardeşimiz olarak baktık. Gece saat 3’lere 4’lere kadar çalıştığımızda yanımızda bir tek onlar vardı.

Allah şahit, 20 yıldan beri bu alanda gazetecilerin sosyal hakkı ve statüleri ile yapılması gerekenler konusunda çalışmalar yaptık. Önemli çalışmalarda bulunduk. İnşallah yine desteklerimiz bölgesel olarak devam edecek. Ne yapılması gerekiyorsa ben sizin bir kız kardeşiniz olarak sizin hizmetinizde olduğumu ifade ediyorum. Gününüz kutlu olsun, çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

“Ev sahipliği için Fatma Şahin’e teşekkür ederiz”

Ödül törenine ev sahipliği yaptığı için Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e teşekkür eden Gaziantep Basın Cemiyeti Başkanı Arif Kurt, “Mardin, Diyarbakır, Adıyaman, Şanlıurfa, Kilis, Siirt,

Batman il cemiyet başkanlarımızı burada misafir ettik. Biraz öncede Gaziantep Valimizin yanındaydık. Ödül almaya hak kazanan arkadaşlarımıza ödüllerinin bir kısmını orada verdik.

Güneydoğulu Anadolu Bölgesinde de Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin’i çok seviyorlar. Gittiğimiz her yerde Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımızdan bahsediyorlar. Bu minvalde belediye başkanımızı ziyaret etmek istedik, bizi kabul ettiği için çok teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

“ İnternet ve sosyal medya alanında çalışmalarımızı sürdürüyoruz”

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Sefa Özdemir ise dijitalleşen medyanın artması sonucu şantaj gazeteciğinin arttığını ve bu konuda yasal çalışmalar için girişimlerde bulunduklarını ifade ederek, “ Amerika’da yaşanan kongre işgali sonrası Donald Trump’ın sosyal medya hesaplarının kapatılması ve İçişleri Bakanımıza nispeten uygulananlar kısıtlamalar sonrası internet ve sosyal medya alanının gözden geçirilmesi gerekiyor. Yazılı medyanın ve televizyonlarımızın ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Bu durumda bizi mutlu ediyor. Bu değişim sürecinde sıkıntılar yaşanacağını biliyorduk. Bizde konfederasyon ve cemiyetlerimizin desteğiyle bu konuda Ankara’da çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Ödül töreni hatıra fotoğrafının ardından son buldu.

 

Galeri
📆 17 Şubat 2021 Çarşamba 14:47   ·   💬 0 yorum   👀 771 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 2 AĞUSTOS 2021 PAZARTESİ www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 31 TEMMUZ 2021 CUMARTESİ www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ SİVEREKHABER siverek gazetesi Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı SİVEREK HABER Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti siverek gazete Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Urfa Haber Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu siverek Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. BAŞKAN YILDIZ Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu siverek hedef gazetesi SİVEREKGAZETELERİ Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor gazete siverek FATİH ERBAKAN BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK ŞANLIURFA HABER Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ siverek gazeteleri Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Şuçgad’tan ŞANLIURFA GAZETESİ ŞANLIURFAHABER Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi