MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, Manşet » HALİLİYE’DE KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ TİTİZLİKLE SÜRDÜRÜLÜYOR
HALİLİYE’DE KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ TİTİZLİKLE SÜRDÜRÜLÜYOR
HALİLİYE’DE KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ TİTİZLİKLE SÜRDÜRÜLÜYOR

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçe Belediyesi koronavirüs salgınından korunma tedbirleri kapsamında başlattığı çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. 1 Haziran itibariyle başlayan normalleşme sürecinde de belediye olarak aldıkları tedbirleri en üst seviyede tutmaya devam ediyor.

 

Haliliye Belediyesi, 1 Haziran’dan itibaren başlayan normalleşme sürecinde covıd-19 salgınından korunma tedbirleri arasında yer alan maskeleri ücretsiz dağıtmayı sürdürürken, bir yandan da cadde ve sokakları yıkayıp, dezenfekte ederek temizlik çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor.

 

Bu işi ciddiye almayan vatandaşlarımızı uyarmaya devam ediyoruz

Tedbirlerin alınmaya başlandığı ilk günden beri özellikle insanlarımızın sağlığını ön planda tuttuklarını belirten Şanlıurfa’nın Haliliye ilçe Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Halil Kaya, “Yaklaşık 2 aydan bu yana 600 bin civarında maskeyi vatandaşlarımıza ücretsiz dağıttık. Ücretsiz maske dağıtımı çalışmalarımızı halen devam ettiriyoruz. Günde ortalama 10 bin adet maskeyi ücretsiz olarak Pazaryerlerini dolaşarak, kapı kapı evleri dolaşarak, dükkân dükkân esnaflarımızı dolaşarak her vatandaşımıza tek tek ulaşıp ücretsiz maske dağıtıyoruz.

 

Zaman zaman bende sahaya inerek arkadaşlarımıza yardımcı oluyorum ve bu işi ciddiye almayan vatandaşlarımızı da hep birlikte uyarmaya devam ediyoruz ve Valiliğimiz duyurularını hatırlatarak, uymayanlar hakkında para cezası ve yasal işlemlerin yapılacağını hatırlatıyoruz. Bu arada Haliliye ilçemizin Atatürk Bulvarı, Emniyet Caddesi ve Şehitlik Kavşağı gibi 3 önemli noktasında kurduğumuz standlarda da günde en az 3 bin maskeyi vatandaşlarımıza dağıtıyoruz” dedi.

 

Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı ekiplerin Atatürk Bulvarı, Emniyet Caddesi ve Şehitlik Kavşağı’nda kurdukları stantlarla vatandaşlara maske dağıtımını sürdürürken, pandemi sürecinin başlamasıyla birlikte Belediye ilçenin farklı noktalarında açtığı stantlarda günlük 3000 bin, evlere teslim 20 bin civarında ve zabıta ekipleri kurulan semt pazarlarına günlük yaklaşık 4000 bin ücretsiz maske dağıtımı gerçekleştirdikleri belirtildi.

 

Başkan Canpolat’ın talimatları doğrultusunda çalışmalar sürdürülüyor

Haliliye Belediyesi olarak 1 Haziran itibariyle girilen normalleşme sürecinde de covıd-19 salgını ile mücadeleyi aralıksız sürdürdüklerini belirten Haliliye Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Halil Kaya, “Son dönemlerde ilçede artan vaka sayılarını da göz önünde bulunduran Temizlik İşleri Müdürlüğümüz ekipleri, Haliliye Belediye Başkanımız Mehmet Canpolat’ın talimatları doğrultusunda cadde ve sokakları köpüklü su ile yıkayarak dezenfekte etmeyi sürdürürken, bir yandan da ilçede girilmedik cadde ve sokak bırakmıyor.

 

Salgının Türkiye’de görülmesi ile birlikte yıkama ve dezenfekte çalışmalarına başlayan ekipler ilçe genelinde çalışmalarına halen devam ediyor. Ekipler mahallelerde bulunan cadde ve sokakları köpüklü su ile yıkayarak dezenfekte etmeye devam ediyor. Normalleşme sürecinde de ilçe genelinde dezenfekte çalışmalarına dönüşümlü olarak devam edilecek” diye konuştu.

 

Haliliye Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Halil Kaya, Haliliye Belediyesi olarak yeni tür koronavirüs (covıd-19) salgınından korunma tedbirleri kapsamında çalışmalarını sürdürdüklerini, son dönemde ilçe genelinde karantinaya alınan mahalle ve binalarda bulunan vatandaşlara gıda desteği sunduklarını söyledi.

 

Gıda ve sıcak yemek desteğimiz yılın 365 günü devam edecek Başkan Yardımcısı İbrahim Halil Kaya, Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın talimatları doğrultusunda çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirterek şöyle dedi;

“Haliliye Belediyesi Sosyal Yardım Tesisi yılın 12 ayı vatandaşlara hizmet veremeye devam ediyor. Bu kapsamda belediye ekipleri başvuruları değerlendirilen ihtiyaç sahibi ailelerin ihtiyaçlarını evlerine teslim etmeyi sürdürüyor. Bu doğrultuda Sosyal Yardım Tesisinin açılışından bu yana 20 bin civarında ihtiyaç sahibine gıda ve temizlik paketleri teslim edilirken, 15 bin civarında ihtiyaç sahibi vatandaşa da kıyafet ve ayakkabı yardımında bulunuldu. Başkanımız Mehmet Canpolat’ın talimatları doğrultusunda ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda ve sıcak yemek desteğimiz yılın 365 günü devam edecek.

 

Normalleşme sürecinde kılınan Cuma namazlarında da belirlenen cami ve hazırlanan semt pazarlarında temizlik ve dezenfekte çalışması yaptığımız gibi, ayrıca ekiplerimiz Cuma namazına gelen cemaate maske ve dezenfektan dağıtımını da gerçekleştiriyor.

 

Başkan Canpolat, vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor Bu arada; Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat da, vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Temaslarında belediye tarafından yürütülen çalışmaları da yerinde inceleyerek, her gittiği yerde vatandaşların talep ve önerilerini birinci ağızdan dinliyor.

Galeri
📆 21 Haziran 2020 Pazar 15:11   ·   💬 0 yorum   👀 730 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 24 HAZİRAN 2021 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 23 HAZİRAN 2021 ÇARŞABA

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti ŞANLIURFA HABER BAŞKAN YILDIZ Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu siverek SİVEREK HABER Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! siverek gazetesi Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Şuçgad’tan Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu gazete siverek FATİH ERBAKAN SİVEREKGAZETELERİ siverek hedef gazetesi Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Urfa Haber ŞANLIURFA GAZETESİ Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu siverek gazeteleri Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ siverek gazete ŞANLIURFAHABER Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor SİVEREKHABER Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü