MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, Manşet » HARRAN ÜNİVERSİTESİ TURİZM VE OTEL İŞLETMECİLİĞİ YÜKSEKOKULU, REKREASYON YÖNETİMİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİ ALMAYA BAŞLIYOR
HARRAN ÜNİVERSİTESİ TURİZM VE OTEL İŞLETMECİLİĞİ YÜKSEKOKULU, REKREASYON YÖNETİMİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİ ALMAYA BAŞLIYOR
HARRAN ÜNİVERSİTESİ TURİZM VE OTEL İŞLETMECİLİĞİ YÜKSEKOKULU, REKREASYON YÖNETİMİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİ ALMAYA BAŞLIYOR

Harran Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu (HarranTOY) bünyesinde Rekreasyon Yönetimi Bölümüne öğrenci alım başvurusu YÖK Genel Kurulu tarafından kabul edildi. Karar uyarınca 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılında Rekreasyon Yönetimi Bölümüne İngilizce hazırlık sınıfı isteğe bağlı olmak üzere lisans düzeyinde 40 öğrenci alınacak.

 

Rekreasyon Yönetimi Bölümünün genel kültür, alan bilgisi, yöneticilik ve eğiticilik açısından toplumun, sektörün ve bireyin ihtiyaçlarını karşılayabilecek nitelikte kalifiye eleman yetiştirmek amacıyla kurulduğunu belirten Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sabri Çelik; “Bölüm mezunları, almış oldukları eğitim ile turizm sektörü başta olmak üzere kamu ve özel sektör kuruluşlarında, bölgesel turizmi geliştirme ile ilgili kuruluşlarda faaliyetleri yürütebilecek olup, orta ve üst düzey yönetici olarak görev alabileceklerdir” dedi.

 

Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr. Ömer Faruk Demirkol ise 2007 yılında kurulan ve 2018 yılında Turist Rehberliği Bölümü ile eğitim- öğretim faaliyetlerine başlayan Yüksekokuldaki bölüm sayısını ikiye çıkarmaktan dolayı ekip olarak mutlu olduklarını belirterek “Sayın Rektörümüzün desteği ile üçüncü bölüm olarak Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümüne öğrenci almak için gayret içerisindeyiz. Harran TOY ekibi olarak hedefimiz ‘Turizmde Akademik Rol’ üstlenerek sektörde lokomotif güç olmaktır. Bu vesile ile kuruluşundan bu yana Yüksekokulumuzda görev yapmış olan tüm müdürlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

📆 21 Haziran 2020 Pazar 15:12   ·   💬 0 yorum   👀 762 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ


SİVEREK HEDEF GAZETESİ 21 HAZİRAN 2021 PAZARTESİ www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

FATİH ERBAKAN ŞANLIURFAHABER Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! siverek hedef gazetesi siverek Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu SİVEREKGAZETELERİ Urfa Haber BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Şuçgad’tan siverek gazetesi ŞANLIURFA GAZETESİ Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış SİVEREK HABER Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! siverek gazeteleri Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor ŞANLIURFA HABER siverek gazete Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu SİVEREKHABER Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret BAŞKAN YILDIZ Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor gazete siverek