HÜDA PAR’DAN OTOPARK VE KÜTÜPHANE ÖNERİSİ – Siverek Gazeteleri – Siverek Haberleri
MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, SİVEREK HABER » HÜDA PAR’DAN OTOPARK VE KÜTÜPHANE ÖNERİSİ
HÜDA PAR’DAN OTOPARK VE KÜTÜPHANE ÖNERİSİ
HÜDA PAR’DAN OTOPARK VE KÜTÜPHANE ÖNERİSİ

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Siverek İlçe Başkanı Abdurrahim Sımak, Ofis Park içerisinde atıl durumda bulunan alanın otopark ve kütüphane olarak düzenlenmesi önerisinde bulundu.

HÜDA PAR Siverek İlçe Başkanı Abdurrahim Sımak, yapımı tamamlanmak üzere olan Ofis Park’ta incelemelerde bulunarak, park alanında bulunan atıl durumda bulunan kültür merkezi ile ilgili öneride bulundu.

Kültür merkezinin atıl durumda olduğunu ve harabeye dönüştüğünü belirten Sımak, alanın alt kısmının otopark, üst katının ise kütüphane olarak düzenlenmesi çağrısında bulundu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Sımak, “Bugün yapımı tamamlanarak Sivereklilerin istifadesine sunulan ve yapımı tamamlanmayarak atıl durumda bırakılan iki projeden bahsedeceğiz. Siverek’in en güzide mahallelerinden olan Ofis Mahallemizde yapımı tamamlanan ve içerisinde kafeteryanın bulunduğu Ofis Park bulunuyor. Bu parkı ilçemize kazandıran yetkililere teşekkür ediyor ve tebrik ediyoruz. Diğer proje ise aynı park içinde olan ve bir önceki belediye başkanı döneminde yapımına başlanan altı otopark, üstü ise kültür merkezi olarak düşünülen yer, aradan yıllar geçmesine rağmen maalesef henüz tamamlanmadı. Bu alanın camları kırılmış ve harabe hale dönüşmüştür.” ifadelerini kullandı.

Harabe halindeki kültür merkezi ile ilgili yetkililere çağrıda bulunan Sımak, “Elinizi vicdanınıza bırakın. Milyonlarca liraya mal olan bu yapı sizin özel mülkiyetiniz olsaydı bu hale gelmesine müsaade eder miydiniz? Konuyu kamuoyunun vicdanına havale ediyorum.” şeklinde konuştu.

Sımak, otopark konusunda ise şu ifadeleri kullandı: “Kentimizin ciddi manada otopark ihtiyacı var. Alttaki otopark da birkaç işlemle hazır hale gelebilecek durumdadır. Yetkililerin bir an önce bu atıl durumdaki otoparkı düzenleyerek halkın hizmetine sunmasını ve buradaki alanın da kütüphaneye çevrilerek gençlerimizin hizmetine sunulmasını istiyoruz. Unutmayın nesli ve imanı inşa etmek yöneticilerin işidir.”

Siverek Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Ofis Park’ın tamamlanmak üzere olduğu ifade edilirken söz konusu atıl durumda bulunan alanın kütüphane yapılması amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığına devredildiği ve alanla ilgili çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Galeri
📆 27 Aralık 2022 Salı 14:05   ·   💬 0 yorum   👀 214 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 2 Şubat 2023 Perşembe (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi 1 Şubat 2023 Çarşamba (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR