MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, Manşet » İki Roman, İki Yazar Buluşuyor
İki Roman, İki Yazar Buluşuyor
İki Roman, İki Yazar Buluşuyor

Siverekli yazarlar Kemal Siyahhan ve Rıfat Mertoğlu Öteki Yayınevi etiketiyle önümüzdeki hafta raflardaki yerlerini alacak olan yeni romanlarını “Zaman Bulanık Bir Nehirdi” isimli bir etkinlikle okuyucuyla buluşturacaklar. Etkinliğe sanatçı Nilüfer Akbal da konuk sanatçı olarak renk katacak.

 

SANDIKTAKİ BABAM

Kemal siyahhan, Kenger, Sanrı ve Gerçek, Yalnız Mor, Bermal, Roza’nın Gözleri, Mülteci isimli romanlarından sonra yeni romanı “Sandıktaki Babam”da dağılmak üzere olan bir ailenin çalkantılı, sancılı ilişkilerine ayna tutuyor.

Yıllar önce memleketi Siverek’ten ayrılıp İstanbul’a yerleşmiş ve burada zengin olup evlenen, çocukları olan bir babanın iflasın eşiğine gelmesiyle parçalanmakla yüz yüze gelmiş ailesiyle, oğluyla ilişkisini anlatıyor.

Köklerinden kopmuş çocukların günün birinde akrabalarını merak etmesi ve onların izlerini sürmesiyle merak unsurunu beraberinde getiren roman, insan sevgisi, dostluk, akrabalık ile para ilişkilerine farklı açılardan bakıyor. Roman Öteki Yayınevi’nden çıkıyor.

DEDEMİN AYAKKABILARI

Rıfat Mertoğlu ise, Taşın ve Aşkın Ezgisi, Sabahın Eşiğidir Gözlerin, Ağıtsız Kadınlar, Tille’nin Gelini ve Kayıp Aşklar Mevsimi isimli kitaplarından sonra Öteki Yayınevi etiketiyle yayınlanan “Dedemin Ayakkabıları”nda yine kendi coğrafyasına, yine Fırat vadisine, orada yaşanan acılara, ölümlere, kan davalarına, eşkıyalara, şeyh ve sofilere,

çerçilere zamanın bulanık sularında kaybolan yaşanmışlıklara götürüyor, Ermeniler, Kürtler ve Zazaların diyarına konuk ediyor okuyucularını.

Onlara farklı, derin, mavi gökyüzlü bir vadiden ulaşmak istiyor. Zaman gibi bulanık akan bir nehrin içinden, nar bahçelerinden, eşkıya mağaralarından selam gönderiyor.

İki yazarın romanlarını tanıtacakları etkinlikte, romanla ilgili sahne performansı sergilenecek ve değerli sanatçı Nilüfer Akbal da sazıyla, sözüyle, şarkılarıyla yazarlara destek olacak.

Ülkemizin genel anlamda sıkıntılı günler yaşadığı bugünlerde kitap kokusu, şiir ve şarkı nefes aldıracak katılımcılara. 28 Nisan Pazar günü saat 15.00’da Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşecek etkinliğe tüm kitapsever halkımız davetlidir.

Galeri
📆 22 Nisan 2019 Pazartesi 16:14   ·   💬 0 yorum   👀 598 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 24 HAZİRAN 2021 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 23 HAZİRAN 2021 ÇARŞABA

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

siverek ŞANLIURFA HABER Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler SİVEREKGAZETELERİ Urfa Haber Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK siverek gazeteleri SİVEREKHABER Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! ŞANLIURFA GAZETESİ Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu ŞANLIURFAHABER siverek gazete BAŞKAN YILDIZ Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor gazete siverek Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ FATİH ERBAKAN Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor siverek hedef gazetesi Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Şuçgad’tan Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı siverek gazetesi Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz SİVEREK HABER Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı