İSTANBUL’DAN BİR GÖNÜL KÖPRÜSÜ DE DİYARBAKIR’A KOŞUYOLU GÖNÜLLÜ EVİ YÖNETİMİNDEN DİYARBAKIR SİVEREKLİLER DERNEĞİNE KİTAP BAĞIŞI – Siverek Gazeteleri – Siverek Haberleri
MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet » İSTANBUL’DAN BİR GÖNÜL KÖPRÜSÜ DE DİYARBAKIR’A KOŞUYOLU GÖNÜLLÜ EVİ YÖNETİMİNDEN DİYARBAKIR SİVEREKLİLER DERNEĞİNE KİTAP BAĞIŞI
İSTANBUL’DAN BİR GÖNÜL KÖPRÜSÜ DE DİYARBAKIR’A KOŞUYOLU GÖNÜLLÜ EVİ YÖNETİMİNDEN DİYARBAKIR SİVEREKLİLER DERNEĞİNE KİTAP BAĞIŞI
İSTANBUL’DAN BİR GÖNÜL KÖPRÜSÜ DE DİYARBAKIR’A KOŞUYOLU GÖNÜLLÜ EVİ YÖNETİMİNDEN DİYARBAKIR SİVEREKLİLER DERNEĞİNE KİTAP BAĞIŞI

İstanbul Kadıköy Belediyesi gönüllü evleri yaptıkları kültürel çalışmalarıyla gönüllere taht kurmaya devam ediyor.

Daha önce Siverek ilçesine yaptıkları eğitim ve insanı yardımlarla Sivereklileri gönlünde taht kurmuş. Siverekli Üniversiteli  öğrencilere burs imkânı sağlayarak eğitimde fırsat eşitliğine katkı sunmuşlardı.

Kadıköy gönüllü evleri bu kez merkezi Diyarbakır’da bulunan Diyarbakır Siverekliler Derneği aracılığıyla Diyarbakır’da bulunan bazı okullara kitap bağışında bulundular.

Diyarbakır Siverekliler Dernek Başkanı Burhan Erol,” kurulan bu gönül köprüsünden dolayı Kadıköy gönüllü evlerine emeği geçenlere teşekkür ediyorum, bu aynı zamanda duygusal ve insanı bir köprüdür”

Koşuyolu Gönüllü Evi Yönetimi yaptıkları çalışmalarla ilgili yazılı bir açıklama yaparak şunları kaydettiler” Hayatı anlamlı kılan gerçek, doğru bilgiye ulaşmamızı, öğrenmemizi sağlayan, topluma farkındalık kazandırmayı hedefleyen ve kitap okumayı özendiren faaliyetlerimize devam ediyoruz.

Başlatmış olduğumuz  “Aydınlık Gelecek İçin Bir Meşale de Sen Yak” projesi kapsamında Diyarbakır Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi’ne kitap desteği sağlandı.

Aynı zamanda Kadıköy Belediyesi Gönüllü annelerin hazırlamış olduğu “hoş geldin bebek” paketleri Diyarbakır Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yetkilisine teslim edildi.

Özlem Diyarbakır otobüs firması tarafından Diyarbakır’a ulaştırılan kolilerimizi teslim alıp okullara teslim eden Diyarbakır Siverekliler dernek başkanı Sayın Burhan Erol’a, her projemizde olduğu gibi bu projemizde de kitap desteği sağlayan Şişli Meclis üyesi Güler Dağıdır Hanımefendiye, büyük destekçimiz Ataşehir Nazım Kitabevine, sürecin mutfağında çalışan gizli kahramanlarımıza, bu projede bizlere destek olan gönüllülerimize, mahalle sakinlerine ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz”

 

 

 

DAHA ÇOK İNSANA ULAŞMALIYIZ…

Yapılan yazılı açıklamanın devamında gönüller olarak hedeflerinin daha çok insana ulaşmak olduğunun altı çizilerek şöyle denildi” Daha ulaşmamız gereken yüzlerce köy binlerce çocuk var. Herkesin evinde kenarda köşede kalmış mutlaka okumadığı kitaplar vardır. Projelerimiz süresince “Biz de varız” diyorsanız evinizde bulunan ya da temin edebileceğiniz kitapları ve kırtasiye malzemelerini Gönüllü Evlerimize göndermenizi rica ederiz. Köylerimizde anasınıfından üniversiteye kadar her türlü kaynak kitap, ders kitabı, roman, hikâye, ansiklopediler ve vb. kitaplara ihtiyaç duyulmaktadır. Toplanan kitaplar, bir sonraki ay içerisinde bizlere ulaşan ihtiyaç sahibi köylere ulaştırılacaktır. Kitap teslimlerimizi sosyal medya hesaplarımızdan sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Daha aydınlık köyler daha aydınlık bir gelecek için lütfen simdi kalkın kütüphanelerinize, dolaplarınıza bakin bize neleri nasıl ulaştırabileceğinizim düşünün planlayın bizlere donuş sağlayın. Sizler de bu yolda bir ışık yakın. Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederiz” açıklamasında bulundular

 

Galeri
📆 29 Nisan 2021 Perşembe 11:39   ·   💬 0 yorum   👀 1.075 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 23 Mart 2023 Perşembe (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi 22 Mart 2023 Salı (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR