MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, Manşet » KALE ALARM’DAN KORONAVİRÜS’E KARŞI TERMAL KAMERA
KALE ALARM’DAN KORONAVİRÜS’E KARŞI TERMAL KAMERA
KALE ALARM’DAN KORONAVİRÜS’E KARŞI TERMAL KAMERA

Elektronik güvenlik alanında hizmet veren Kale Alarm, Koronavirüs salgınının kontrolüne destek vermek amacıyla yeni termal kameralarını satışa sundu. Konu ile ilgili bilgi veren Kale Güvenlik Sistemleri Direktörü Melih İke; “Şu anda termal kamera taleplerinde yüzde 300’lük bir artış var. Koronavirüs bize gösterdi ki; dünyada artık bu tarz salgın riskleri gündemde olmaya devam edecek ve termal kameralar da hayatımızın her alanında yer alacak” dedi.

 

Kullanıcılarına tam kapsam güvenlik sunan Kale Alarm, piyasaya sunduğu yeni termal kameralar ile Koronavirüs’e karşı önlem almaya destek oluyor. Kale Termal Kameralar daha çok endüstriyel tesisler, fabrikalar, bankalar, havalimanları, otobüs terminalleri, oteller, alışveriş merkezleri, gıda satışı yapan büyük marketler, çeşitli kamu kurumları ve kurumsal firmaların genel müdürlük binaları tarafından tercih ediliyor.

“Termal kamera taleplerinde yüzde 300’lük artış var”

 

Artan termal kamera talebi ve termal kameraların kullanım alanları ile ilgili bilgi veren Kale Güvenlik Sistemleri Direktörü Melih İke konu ile ilgili şöyle konuştu: “Termal kameralar genellikle tehditleri, şüpheli olayları ya da gerçek zamanlı davranışları algılamak ve tanımlamak için kullanılıyordu. Ancak önceki yıllarda yaşanan ve dünya çapında etkisi olan domuz gribi ve sars gibi salgın hastalıklarından sonra havalimanları ve sınır kapıları gibi önemli geçiş noktalarında da tercih edilir oldu. Fakat bu salgın hastalıkların hiçbiri Koronavirüs kadar etkili olmadı. Bu nedenle şu anda termal kamera taleplerinde yüzde 300’lük bir artış var. Koronavirüs bize gösterdi ki; dünyada artık bu tarz salgın riskleri gündemde olmaya devam edecek ve termal kameralar da hayatımızın her alanında yer alacak. Dolayısıyla bugün olan talep sadece bugünü değil aynı zamanda geleceği de düşünerek yapılan bir yatırım” dedi.

 

Isıyı esas alan bir görüntüleme sistemi sunan ‘Kale Termal Kameralar’, çıplak gözle görülmeyen ışık dalga boylarını algılayarak; Koronavirüs salgınına karşı yürütülen mücadelede ciddi sonuçlar doğurabilecek problemleri kolayca görebilmeyi sağlıyor. Daha çok endüstriyel tesisler, fabrikalar, bankalar, havalimanları, otobüs terminalleri, oteller, alışveriş merkezleri, gıda satışı yapan büyük marketler, çeşitli kamu kurumları ve kurumsal firmaların genel müdürlük binalarından yoğun talep gören Kale Termal Kameralar; insanların vücut sıcaklıklarını ölçerek, Koronavirüs salgınının kontrolüne ve önlenmesine yardımcı oluyor.

Galeri
📆 20 Nisan 2020 Pazartesi 14:29   ·   💬 0 yorum   👀 375 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 9 ARALIK 2021 (www.siverekgazeteleri.com)
SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 8 ARALIK 2021 (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

siverek BAŞKAN YILDIZ SİVEREK HABER GAZETECİ - YAZAR ŞÜKRÜ DOLAŞ’IN PROGRAMI İZLENME REKORU KIRDI Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler siverek gazete siverek gazeteleri Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu siverek gazetesi SİVEREKHABER AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu siverek hedef gazetesi Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz siverek belediyesi Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Urfa Haber Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti ŞANLIURFAHABER BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK ŞANLIURFA HABER Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu ŞANLIURFA GAZETESİ Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! SİVEREKGAZETELERİ Şuçgad’tan Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu FATİH ERBAKAN gazete siverek ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! SİVEREK SON DAKİKA Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış