MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, Manşet » KARAKÖPRÜ BELEDİYESPORLU BAŞKANLARDAN FUTBOLCULARINA ÇAĞRI
KARAKÖPRÜ BELEDİYESPORLU BAŞKANLARDAN FUTBOLCULARINA ÇAĞRI
KARAKÖPRÜ BELEDİYESPORLU BAŞKANLARDAN FUTBOLCULARINA ÇAĞRI

Uyarıları dikkate alın, gençliğinize güvenmeyin”

Karaköprü Belediyespor Kulüp Başkanı Ahmet Kenan Kayral ve As Başkan Halaf Tokmakçı ile Medya ve Tanıtım Sorumlusu Müslüm Abacıoğlu, futbolcularına çağrıda bulunarak, dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de hayatı adeta felç eden, futbol maçlarının bile durdurulmasına sebep olan Coravit19 salgını nedeniyle Devletin açıkladığı uyarıları dikkate almalarını, gençliklerine güvenmemelerini, dinimizin de gereği olan tedbiri elden bırakmaları çağrısında bulundular.

Tedbirimizi alalım takdiri Allahu Teâlâ’ya bırakalım

Uyarılarının aslında sadece Karaköprü Belediyesporlu futbolculara değil bütün gençlere olduğunu ve tedbir almamanın, uyarıları dikkate almamanın sadece kendilerinin değil, çevrelerindekilerin de, sevdiklerinin de hayatlarını tehlikeye atmak olduğunu belirten Karaköprü Belediyespor Kulüp Başkanı Ahmet Kenan Kayral, “Sevgili gençler! Öncelikle kendiniz olmak üzere, ailenizi, sevdiklerini ve çevrenizdeki insanları, hatta ekmeğinizi kazandığınız ve temsil ettiğiniz Karaköprü Belediyespor camiasını da düşünmenizi hasetsen rica ediyoruz. Sakın gençliğinize de, sporculuğunuza da güvenmeyiniz. Devlet büyüklerimizin açıkladığı uyarılara mutlaka uyunuz ki bu illet fazla zarar vermeden hayırlısıyla atlatalım ve normal yaşantımıza dönelim. Mümkün olduğu kadar evlerinizde kalınız. Özellikle Devletimizin almış olduğu son kararı dikkate alarak 20 yaş ve altındaki sporcularımız evlerinden çıkmasınlar. Diğer genç sporcularımız da mümkün olmadığı sürece dışarı çıkmasınlar. Ailelerinin ihtiyaçlarını temin için çıkmak zorunda kaldıklarında da mutlaka ağız maskelerini ve eldivenlerini takmayı unutmasınlar. Aman dikkat gençler, sizler daha bize lazımsınız. Bizleri de, sevdiklerinizi de üzmeyiniz. Dinimizin gereği de tedbirli olmak şarttır. Biz tedbirimizi alalım takdiri Allahu Teâlâ’ya bırakalım” dedi.

Herkesin aklından memnun

Herkesin kendi aklından memnun olduklarını ve bazı insanların uyarıları dikkate almadıklarını hatırlatarak futbolculara çağrıda bulunan Karaköprü Belediyespor As Başkanı Halaf Tokmakçı ise, “Sevgili gençler! Sakın uyarıları dikkate almayan bazı insanlarımız gibi kendi aklınızın doğrultusuna gitmeyiniz. Devletimizin uyarılarını mutlaka dikkate alınız. 65 yaş ve üstü ile son kararla da 20 yaş ve altı insanlarımıza sokağa çıkma yasağı getirildi. 20 yaş altı genç futbolcularımız zaten dışarı çıkamayacaklar. Çünkü çıktıkları takdirde hem kendi sağlıklarını, hem sevdiklerinin ve hemde çevredeki insanların sağlığını tehlikeye atmış olacaklar. Aynı zaman para cezasına da çarptırılacaklar. Evlerinizde oturun, bol bol kitap okuyun, televizyon izleyin, Devletin uyarılarını dikkate alın. Belediyesporlu futbolcularımızın geneli yasak kapsamında değilse de onlarda ailelerini ve bizleri düşünerek evlerinde kalsınlar. Mecbur olmadıkça, ihtiyaçlarının temini için çıkmalarının haricinde dışarı çıkmasınlar. Aksi hareketimiz hepimizin sağlığını tehlikeye atmak, salgı hastalığın daha çok insanımızın ölmesine sebep olmak, bir an evvel bu illetten kurtulmak yerine daha uzun süre evlerimizde kapalı kalmak ve korkuyla yaşamak olur ki, bu da çok yanlış olur. Ahmet Başkanın da dediği gibi tedbirimizi alalım, takdiri Allahu Teâlâ’ya bırakalım. Birbirimize dua etmeyi de unutmayalım” diye konuştu.

Derdi veren Allah, devasını da vermiş ancak Devlet büyüklerimizin uyarılarına mutlaka önem vermek şart

Karaköprü Belediyespor Kulübü Medya ve Tanıtım Sorumlusu Müslüm Abacıoğlu da, “Eğer kendimize, sevdiklerimize, çevremize ve dolayısıyla ilimiz ve ülkemize zarar vermek istemiyorsak Devlet büyüklerimizin uyarılarına mutlaka önem vermeli ve uymalıyız. Dinimizin gereği de böyledir. Her işimizde olduğu gibi bu musibet salgın zamanında da tedbir alıp takdiri Allahu Teâlâ’ya bırakacağız. Bilindiği gibi; Müslüman, sağlam kalır, kolay kolay hasta olmaz. Ölüm haktır. Hiç bir kimse ölümden kurtulamaz ve herhangi sebeple veya bir hastalık sonucu ölecektir. Fakat o vakte kadar sıhhatini koruyabilmesi, ancak Müslümanlıkta emredilen hususlara ve temizliğe riayet sayesinde olur. Hakiki Müslüman, hem temiz olur, hem de, sıhhatine çok dikkat eder. Müslüman hiç hasta olmaz demek istemiyoruz. Fakat sıhhatine ve temizliğe itina eden bir Müslüman, sağlam kalır, kolay kolay hasta olmaz. Ölüm haktır. Hiç bir kimse ölümden kurtulamaz ve herhangi sebeple veya bir hastalık sonucu ölecektir. Fakat o vakte kadar sıhhatini koruyabilmesi, ancak Müslümanlıkta emredilen hususlara ve temizliğe riayet sayesinde olur” diyerek, “Derdi veren Allah, devasını da vermiş, devasız dert yaratmamıştır. Yalnız ölüme çare yoktur” hadis-i şerifini hatırlatıp, tedbir alıp sabretmek gerektiğini söyledi.

 

Galeri
📆 06 Nisan 2020 Pazartesi 14:23   ·   💬 0 yorum   👀 278 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 8 ARALIK 2021 (www.siverekgazeteleri.com)
SİVEREK HEDEF  GAZETELERİ 7 ARALIK 2021 (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! SİVEREK HABER Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu siverek Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı ŞANLIURFA GAZETESİ Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Urfa Haber Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü ŞANLIURFAHABER GAZETECİ - YAZAR ŞÜKRÜ DOLAŞ’IN PROGRAMI İZLENME REKORU KIRDI siverek gazetesi Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu gazete siverek Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı FATİH ERBAKAN siverek gazete Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. SİVEREKHABER SİVEREKGAZETELERİ Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti siverek hedef gazetesi Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. BAŞKAN YILDIZ Şuçgad’tan siverek belediyesi Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz SİVEREK SON DAKİKA Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu siverek gazeteleri Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti ŞANLIURFA HABER