MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, Manşet, SİVEREK SON DAKİKA HABER » KAYMAKAM AZİZ GÖLBAŞI MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
KAYMAKAM AZİZ GÖLBAŞI MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
KAYMAKAM AZİZ GÖLBAŞI MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

Siverek Kaymakamı Aziz Gölbaşı, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla merkez ve kırsal mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Esmerçayı Mahallesindeki bir düğün salonunda beraberindeki daire müdürleriyle bir araya gelen Kaymakam Aziz Gölbaşı, muhtarlara seslendi.

Muhtarların demokrasi zincirinin ilk halkası olduğunu dile getiren Kaymakam Gölbaşı, “Yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden devletimizin her noktadaki kurumsal temsilcisidir. Seçildiği andan itibaren hiçbir ayrım gözetmeksizin mahalledeki herkesin yanı başında ve mahalledeki her sorunla doğrudan muhatap olan ilgilenen, çözüm arayan muhtarlarımız, idari yapımızdaki tüm değişimlere rağmen demokrasi sabiti olarak yerini ve önemini muhafaza etmiştir.” dedi.

Muhtarların bulunduğu mahallede devletin kurumlarını temsil ettiğini belirten Gölbaşı, şu ifadeleri kullandı: “Muhtarlarımız halkımızla devlet arasında köprü vazifesi görmektedir. Muhtarlarımızın 2019 yılında başlayan ve bütün dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınında Cumhurbaşkanlığı ve ilgili bakanlıklarca alınan tedbir ve kararların azami düzeyde uygulanması ve hayata geçirilmesinde sağladıkları katkılar takdire şayandır. Yine gerek sosyal vefa destek grupları gerek aşı çalışmalarına verdikleri desteklerden dolayı müteşekkiriz. Elbette ki bütün bunlar yeni bir anlayışın milletin merkeze alan millet iradesinden güç almaya önem veren ve bu bağlamda muhtarı şehir hayatında önemli bir öznesi olarak gören düşüncenin ve anlayışın yansımasıdır. Bu vesileyle vatandaşın derdiyle dertlenen halkın tercihi ve seçimiyle iş başına gelen tüm muhtarlarımızın kendilerine ve ailelerine sağlıklı, huzurlu bir hayat diliyor, bugüne kadar aziz milletimize hizmet etmiş, emek vermiş, afetlerden 15 Temmuz’a kadar her türlü fedakarlığı ortaya koymuş, yeri geldiğinde görevi başında şehit olmuş muhtarlarımızın saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. 19 Ekim Muhtarlar Günü’nüzü kutluyorum.”

Gölbaşı’nın konuşmasının ardından muhtarlar söz aldı. Mahallelerindeki noksanlıkları dile getiren muhtarlar, sorunları birim müdürlerine iletti.

Elektrik dağıtımı şirketiyle ilgili sorunların yoğun olarak gündeme geldiği toplantıda muhtarlar hayata geçirilmesi gereken projeleri anlattı.

Toplantıya Gölbaşı’nın yanı sıra Kaymakam refiki Ömer Bulut, Topçu Yarbay Mehmet Serhat Gündoğan, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mustafa Deniz, Emniyet Müdürü Özer Bilgehan, Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Fırat, Tarım ve Orman İlçe Müdürü İbrahim Şık, ŞUSKİ Temsilcisi Ali Demiroğlu, DEDAŞ Müdürü Murat Dursun katıldı.

Galeri
📆 19 Ekim 2021 Salı 16:09   ·   💬 0 yorum   👀 255 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 9 ARALIK 2021 (www.siverekgazeteleri.com)
SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 8 ARALIK 2021 (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

ŞANLIURFA HABER Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz siverek gazetesi ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ siverek belediyesi FATİH ERBAKAN ŞANLIURFAHABER Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış GAZETECİ - YAZAR ŞÜKRÜ DOLAŞ’IN PROGRAMI İZLENME REKORU KIRDI Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret SİVEREKGAZETELERİ siverek gazete Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı gazete siverek Urfa Haber Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti SİVEREK SON DAKİKA Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler siverek siverek gazeteleri BAŞKAN YILDIZ Şuçgad’tan SİVEREKHABER Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu SİVEREK HABER Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! siverek hedef gazetesi Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. ŞANLIURFA GAZETESİ Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor