MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, Manşet » MİLLETVEKİLİ AYLİN CESUR’UN SAĞLIKÇILARA DESTEĞE DEVAM EDİYOR
MİLLETVEKİLİ AYLİN CESUR’UN SAĞLIKÇILARA DESTEĞE DEVAM EDİYOR
MİLLETVEKİLİ AYLİN CESUR’UN SAĞLIKÇILARA DESTEĞE DEVAM EDİYOR

DOKTOR VEKİL, BU DEFA ANESTEZİ TEKNİKER/TEKNİSYENLERİ VE PARAMEDİKLERİN YANINDA

 

İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, Meclis’te önerge rekoru kırmış, hemen her kesimden vatandaşın sorununu Meclis kürsüsüne taşımış ve önergeler vermişti. Milletvekili Aylin Cesur’un doktor kimliği ile bu önergelerin önemli bir bölümü de sağlık alanındaki sorunlara aitti. Türkiye’nin Korona ile karşılaştığı 10 Mart’tan bugüne, konuya ilişkin önemli beyanlar veren ve önerileri dikkate alınarak düzenlemeler yapıldığı gözlenen Doktor Milletvekili Aylin Cesur, koronadan en çok etkilenme ihtimali olan sağlıkçıların sorunlarını ve önerilerini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya tek tek taşımaya devam ediyor. Cesur’un bu defa ki ele aldığı 2 meslek grubu Paramedikler ve Anestezi Teknikerleri ile Teknisyenleri oldu.

 

Anestezi Tekniker ve Teknisyenlerinin hastanelerin en önemli personellerinden olduğunu belirten Cesur, her yıl katlanan mezun sayısı ve buna paralel olarak azalan kamuya alımlar sebebiyle yaklaşık 80.000 mezun sayısına ulaşıldığını, bir ameliyatın en iyi şekilde devam edebilmesi için olmazsa olmazlardan olan Anestezi Tekniker ve Teknisyenleri’nin sağlık kurumlarının bir parçasından ziyade yapıtaşları olduğunu da ekledi. Atama sayılarının yetersiz oluşunun mezunlarda hayal kırıklığı yarattığına dikkat çeken Aylin Cesur, atama bekleyen Anestezi Tekniker ve Teknisyenleri’nin Covid-19 salgınıyla mücadele edilen bu günlerde, istihdamlarının önündeki engellerin kaldırılması uygun olacaktır dedi ve Sağlık Bakanına sorular yöneltti.

 

📆 11 Haziran 2020 Perşembe 17:30   ·   💬 0 yorum   👀 359 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ


SİVEREK HEDEF GAZETESİ 21 HAZİRAN 2021 PAZARTESİ www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu siverek ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı SİVEREKHABER SİVEREKGAZETELERİ gazete siverek Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor Şuçgad’tan Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. ŞANLIURFA GAZETESİ Urfa Haber BAŞKAN YILDIZ Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu siverek gazetesi Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti ŞANLIURFA HABER Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK siverek hedef gazetesi Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! siverek gazete Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor SİVEREK HABER ŞANLIURFAHABER Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz siverek gazeteleri AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu FATİH ERBAKAN Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı