MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet » MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’NDAN ŞANLIURFA’YA ÖZEL İLGİ
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’NDAN ŞANLIURFA’YA ÖZEL İLGİ
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’NDAN ŞANLIURFA’YA ÖZEL İLGİ

 

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in Şanlıurfa ziyaretinin ardından, il genelinde yapılacak okulların planlaması ve diğer eksikliklerin en kısa sürede giderilmesi için bakanlık heyeti kente geldi.

 

Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Petek Aşkar başkanlığında İnşaat ve Emlak Genel Müdürü Umut Gür, Ortaöğretim Genel Müdürü Halil İbrahim Topçu, Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay Morkoç, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Nazan Şener, Din Eğitimi Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sabahattin Dülger’den oluşan heyet, ilk olarak Vali Abdullah Erin ile bir değerlendirme toplantısı yaptı.

Valilik ziyaretinin ardından okulları ziyaret eden Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Petek Aşkar ve beraberindeki heyet, öğretmenler ve öğrencilerle görüştü. Gün boyu okulları ziyaret ederek eksiklik ve talepleri tespit eden heyet, Şanlıurfa’daki ikinci gün de Milli Eğitim Müdürlüğü kadrolarıyla valilik konferans salonunda bir istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in talimatı kapsamında beraberindeki genel müdürlerle Şanlıurfa’ya geldiklerini belirten Aşkar, eğitim camiasıyla fikir alışverişinde bulunduklarını vurgulayarak, “Şanlıurfa’ya yapılacak 75 eğitim kurumuna ilişkin planlama yapmak, okul arsalarını görmek, eğitim altyapısındaki sorunların yerinde tespiti ve acil çözüme kavuşturulması amacıyla kentteki okullarda inceleme yapıyoruz. Okullarımızı ziyaret ediyoruz. Öğretmen ve öğrencilerimizle tanışıp sohbet ediyoruz. İlimiz ve ilçe müdürlerimizle bir araya gelip eksikliklerimizi tespit edip çözüm yolları buluyoruz. Sayın Bakanımızın da söylediği gibi 75 okul inşaatı başlayacak. Ayrıca mevcut okullarımızın tadilatı ve onarımıyla ilgili çalışmalar da olacak. Kütüphanelerimiz tamamlandı yine devam eden çalışmalarımız da var” dedi.

Şanlıurfa’daki eğitim öğretimin fiziki altyapısını iyileştirmeye yönelik hemen, orta vadede ve uzun vadede yapılacak işler olduğunu kaydeden Aşkar, “Belki bizim elimizde olmayan çok farklı çıktılarla, farklı paydaşlarla görüşmemizi gerektiren nedenlerle uzama olabilir. Ama çözüm odaklıyız. Yapabileceğimiz her şeyi yapacağız. Sayın Bakanımız da çok kararlı. Zaten 75 okul yapımı için söz verdi. Bakım onarım çalışmaları, tadilatlar, atölye çalışmaları ne varsa hepsini gözden geçireceğiz. Buraya çocuklarımız için geldik, çocuklarımız için çalışıyoruz. Hepimiz farklı rollerde olabiliriz ama en nihayetinde çocuklarımız için çalışıyoruz. El birliği ile çalışmaları bir noktaya getireceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Eğitimdeki eksikliklerin giderilmesi yönünde öğrenilmiş çaresizlik gibi bir durum hissettiğini dile getiren Aşkar, “Böyle bir sorun var, böyle gidiyor demeyin. Bakanlığımıza sorunlarınızı devamlı iletin. Oldu, olmadı demeyin. Şu eksiğimiz var, bu eksiğimiz var deyin. Biz, sizler için varız burada. Dolaysıyla yapabileceğimiz şeyleri mutlaka yapacağız. Tadilat ve onarım işleri mutlaka yapılacak. Okul arsaları için gerekli çalışmaları yürütüyoruz” dedi.

Galeri
📆 14 Ocak 2022 Cuma 11:20   ·   💬 0 yorum   👀 81 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 20 Ocak 2022 Perşembe (www.siverekgazetleri.com)
SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 19 OCAK 2022 ÇARŞAMBA (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz siverek hedef gazetesi Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor siverek gazeteleri FATİH ERBAKAN Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Şuçgad’tan SİVEREK HABER Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı ŞANLIURFAHABER SİVEREK SON DAKİKA Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! SİVEREKGAZETELERİ Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Urfa Haber Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor ŞANLIURFA HABER SİVEREKHABER GAZETECİ - YAZAR ŞÜKRÜ DOLAŞ’IN PROGRAMI İZLENME REKORU KIRDI siverek siverek gazetesi Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret gazete siverek siverek gazete Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKAN YILDIZ Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK siverek belediyesi Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! ŞANLIURFA GAZETESİ Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var!