MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » DİN VE AHLAK, Genel, güncel, Manşet » MOLLA SABRİ YAZAR HOCA, VEFATININ 1. YIL DÖNÜMÜNDE DUALARLA ANILDI
MOLLA SABRİ YAZAR HOCA, VEFATININ 1. YIL DÖNÜMÜNDE DUALARLA ANILDI
MOLLA SABRİ YAZAR HOCA, VEFATININ 1. YIL DÖNÜMÜNDE DUALARLA ANILDI

Molla Sabri Yazar Hoca, vefatının 1. yıl dönümünde, oğulları Bursa Edebali Camii İmam Hatibi Mehmet Yazar ve Müftü/Vaiz Ahmet Hilmi Yazar, 17 aylıkken Hacı olan, 4 yaşında Kuran-ı Kerim okumasını öğrenen ve 4.5 yaşında Kur’an-ı Kerimi hatim eden ve geçtiğimiz Kur’an-ı Kerimi en güzel okuma yarışmasında dikkatleri üzerinde toplayan torunu Mustafa Yazar, Şanlıurfa Müftüsü Ramazan Tolan, Dergah Camii İmam Hatibi ve Sabri Hocayı seven birkaç Camii İmam Hatipleri ile yakınları ve sevenlerinin de katılımıyla 37 yıl görev yaptığı ve kabrinin de yanında bulunduğu Dergah Camiinde dualarla anıldı.

Ölüm yıldönümünde Şanlıurfa Dergah Camiinde babalarının yolunda yürümeyi sürdüren oğulları, torunu ve yanında yetişen Hoca ve sevenlerinin katılımıyla ikindi namazı öncesi Kur’an-ı Kerim, ilahi, Hatim Duası ve çeşitli dualar yapıldıktan sonra başta merhum Molla Sabri Yazar Hoca olmak üzere ümmeti Muhammed’in ölmüşlerinin ruhlarına bağışlandı.

Bilindiği gibi; Sabri Yazar Hocamız, 1937 yılında Elâzığ’ın Palu ilçesinde dünyaya geldi. Babasının yardımıyla Arapça ve ileri derecede Osmanlıca’yı öğrendi. 1953 senesinde Diyarbakır’ın Hani ilçesinde, Şeyh Ahmet ismiyle maruf, Rufai halifesi olan Şeyh Ahmet’in yanında okumaya başladı. Bu zat, tarikatı bırakarak Risale-i Nurların okunmasına ve hizmetine başladı. Arapçayı çok iyi bilen Seyda da medrese hayatında Nurları tanıdı ve okumaya başladı. 1966 yılında Lice’nin bir köyünde imam-hatip olarak görev aldı. Daha sonraki yıllarda vaiz ve müftülük imtihanlarına girerek kazandı, fakat bu vazifelerden feragat ederek 1969 yılında Urfa’da Kutbeddin Camiinde imamet vazifesine devam etti. Daha sonra 37 sene Şanlıurfa Dergâh Camii imamlığı yapıp emekli olan Sabri Hocamız, 20 Eylül 2020 günü Şanlıurfa’da vefat etti ve görev yaptığı Dergah Camii avlusunda Hazreti İbrahim Peygamberin doğduğu mağaranın yanında bulunan ve Dede Osman-ı Avni Hazretlerinin kabrinin bulunduğu kabristanlığa defnedildi.

İnna lillahi ve inna ileyhi raci’un. Allahu Teâlâ rahmet eylesin, sevenlerine sabır ihsan eylesin. Kabri pürnur, mekanı Cennet olsun inşaallah. Başımız sağolsun.

Galeri
📆 20 Eylül 2021 Pazartesi 08:34   ·   💬 0 yorum   👀 952 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 9 ARALIK 2021 (www.siverekgazeteleri.com)
SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 8 ARALIK 2021 (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! SİVEREKHABER siverek gazetesi ŞANLIURFAHABER SİVEREK SON DAKİKA Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı gazete siverek Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü siverek belediyesi Urfa Haber ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ siverek gazeteleri Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi ŞANLIURFA HABER SİVEREK HABER siverek hedef gazetesi Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu BAŞKAN YILDIZ AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor FATİH ERBAKAN Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı GAZETECİ - YAZAR ŞÜKRÜ DOLAŞ’IN PROGRAMI İZLENME REKORU KIRDI Şuçgad’tan siverek siverek gazete SİVEREKGAZETELERİ Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti ŞANLIURFA GAZETESİ