MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Dünya, güncel, Manşet » NESLİ TÜKENMEK ÜZERE OLAN KUŞ BİR GÜNDE 2 DEFA GÖRÜLDÜ.
NESLİ TÜKENMEK ÜZERE OLAN KUŞ BİR GÜNDE 2 DEFA GÖRÜLDÜ.
NESLİ TÜKENMEK ÜZERE OLAN KUŞ BİR GÜNDE 2 DEFA GÖRÜLDÜ.

Dünyada nesli tükenmekte olan kuşlar listesinde yer alan Balaban kuşu, Urfa’da bir günde iki defa görüldü. Yorgun ve bitkin olan kuş tedavisinin ardından doğaya salındı.

 

Nesli tükenmek üzere olan Balaban kuşu, Şanlıurfa’da bir günde iki defa görüldü. Bu sabah saatlerin Şanlıurfa İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nda görülen kuş, bu kez de Bozova yolu üzerindeki Çimento Fabrikası’nın lojmanlarının bahçesinde ortaya çıktı. Bitkin ve yorgun halde bulunan kuş lojmandaki vatandaşlar tarafından tedavisi ve gerekli bakımları yapılması için Gölpınar Yaban Hayatı Kurtarma Rehabilitasyon Merkezine götürüldü. Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan Balaban kuşu, tedavisinin yapılmasının ardından Bozova İlçesine bağlı Tatarhüyük Mahallesi kırsalında doğaya salındı. BALABAN KUŞU Genellikle yalnız yaşan Balaban Kuşu, balıkları ve amfibileri avlayarak yaşamını sürdürür. Görüldüğünü hissettiği an hareketsiz kalan kuş, daha çok şafak ve gün batımında aktiftir. Kuş, suyun kışın donduğu alanlardan güneye göç ederler.

📆 10 Eylül 2021 Cuma 11:03   ·   💬 0 yorum   👀 86 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ – 20 EYLÜL 2021 (www.siverekgazeteleri.com)
SİVEREK HEDEF GAZETESİ – 18 EYLÜL 2021 (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu siverek belediyesi SİVEREK HABER Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! siverek gazetesi Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı GAZETECİ - YAZAR ŞÜKRÜ DOLAŞ’IN PROGRAMI İZLENME REKORU KIRDI ŞANLIURFA GAZETESİ Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler SİVEREKGAZETELERİ Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı gazete siverek Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu BAŞKAN YILDIZ Urfa Haber Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor SİVEREKHABER siverek gazeteleri Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Şuçgad’tan FATİH ERBAKAN Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti siverek hedef gazetesi ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞANLIURFAHABER Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı siverek Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi ŞANLIURFA HABER Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz siverek gazete