MENÜ ☰
O BAŞTABİPTEN AÇIKLAMA GELDİ
O BAŞTABİPTEN AÇIKLAMA GELDİ

İstifa eden Siverek devlet hastanesi baştabibinden basın ve Kamuoyu açıklaması

Geçtiğimiz günlerde ani bir kararla istifa eden Siverek devlet hastanesi eski baştabibi Uzman Doktor Kenan Toprak, istifasıyla ilgili basın ve kamuoyuna yaptığı açıklamada yer yer sert ifadeler kullandı.

 

Toprak ”on günlerde yaşanan olaylar ve akabinde istifam sonrası yaşanan olaylar ile ilgili açıklama yapmam gerekliliği doğmuştur. 05.08.2021 Tarihinde başhekimlik görevine başladığımız gün ilçe halkı ve ilgili paydaşlar ile el ele vererek sağlık hizmetlerini aksatmadan sistemi en iyiye ulaştırmaya, görevde kaldığımız zaman zarfında sorumluluklarımızı en iyi şekilde yerine getirme gayreti içinde olacağımızı her zaman ifade ettik” sözlerinin ardından yaptığı açıklamada şöyle devam etti;

”Hastane yönetimi olarak geldiğimiz günden bu yana eksikler ve yanlış giden sorunları ele almaya çalıştık, aşı oranlarını artırmak için öncelikle aşı odalarını daha kullanışlı hale getirdik stantlar açtık hemşire arkadaşlar ile her katta ayrı stantlar açtık, kanaat önderleri ile görüşmeler başlattık. Bu görüşmelerde çok fazla verim beklerken bazı art niyetli çevreler ve maalesef ilçe bürokrasinin hedefi haline geldik.

 

Bizim bu ziyaretlerimizin amacı görüşleri ne olursa olsun tüm çevreleri Siverek ilçemizin ortak menfaatleri doğrultusunda birleştirmekti. Fakat bu ziyaretler maalesef birilerini rahatsız etmiş olmalı ki bu görüşmeleri hakkımızda olumsuz propaganda malzemesi haline getirdiler. Hususi bir ortamda serdettiğimiz genel düsturumuzu art niyetliler farklı yönlere çekmeye çalışmıştır. Aldığım istifa kararının ardında milletvekilimiz Sayın Mehmet Kasım GÜLPINAR beyefendinin dahilinin olduğu söylentisi beni çok üzmüştür. Şanlıurfa il sağlık müdürlüğü ve Sayın milletvekilimizin her zaman hastanemizin eksiklikleri ile olsun sorunları ile olsun Siverek ilçemiz için yapılması gerekenleri fazlası ile yaptığına bizzat şahit oldum.

 

Bu istifanın Mehmet Kasım GÜLPINAR Bey ile Şanlıurfa il sağlık müdürlüğünün alakası kesinlikle yoktur. Daha önce de belirttiğim gibi Kanaat önderleri ile görüşmeyi farklı siyasi hassasiyetle propaganda malzemesi haline getiren ilçe bürokrasi mensupları ile karşı karşıya kaldığımdan, bulunduğum makama halel gelmemesi için onurumuz ile çıktığımız bu yolda onurumuz ile istifa kararı almış bulunmaktayız. Başhekimlik görevi sürecinde desteklerini esirgemeyen başta milletvekilimiz Sayın Mehmet Kasım GÜLPINAR beyefendi olmak üzere istifa sonrası desteklerini bildiren tüm STK temsilcilerimiz tüm basın yayın emekçilerimize teşekkür ederim”  dedi

📆 20 Eylül 2021 Pazartesi 08:24   ·   💬 0 yorum   👀 318 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ – 23 EKİM 2021 (www.siverekgazeteleri.com)
SİVEREK HEDEF GAZETESİ  22 EKİM 2021 (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu BAŞKAN YILDIZ Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti siverek gazeteleri siverek gazetesi Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış siverek gazete siverek belediyesi Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK ŞANLIURFA GAZETESİ Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı ŞANLIURFAHABER ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü siverek SİVEREKGAZETELERİ Urfa Haber Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Şuçgad’tan SİVEREK SON DAKİKA Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi gazete siverek ŞANLIURFA HABER AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu GAZETECİ - YAZAR ŞÜKRÜ DOLAŞ’IN PROGRAMI İZLENME REKORU KIRDI FATİH ERBAKAN Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu siverek hedef gazetesi Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret SİVEREKHABER Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ SİVEREK HABER Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım!