MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Manşet, ŞANLIURFA HABER » ÖĞRENCİLER 1 DAKİKADA ŞANLIURFA’YI ANLATTILAR
ÖĞRENCİLER 1 DAKİKADA ŞANLIURFA’YI ANLATTILAR
ÖĞRENCİLER 1 DAKİKADA ŞANLIURFA’YI ANLATTILAR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin İlk ve Orta Okul öğrencilerine yönelik düzenlediği ‘’1 Dakikada Şanlıurfa’yı Anlat’’ video yarışmasında ödüller sahiplerini buldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, hazırlanan 1 dakikalık video çekimleriyle öğrencilerin Şanlıurfa’yı en iyi şekilde tanıttığını söyledi.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı tarafından İlk ve Orta Okul öğrencilerine yönelik düzenlen ‘’1 Dakikada Şanlıurfa’yı Anlat’’ video tasarım yarışmasında Suruç Yüzüncü Yıl İlkokulu öğrencisi Zeynep Nida Çakmak’ın hazırladığı video birinci seçildi.

Vali Kemalettin Gazezoğlu Kültür Merkezinde düzenlenen ödül törenine Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, öğrenciler ve aileleri katıldı. Öğrenciler, Şanlıurfa’nın tarihi doğal güzellikleri ve kültürünü, hazırladıkları 1 dakikalık videolarla tanıttı. Başkan Beyazgül ve katılımcılar dereceye giren öğrencilerin hazırladığı video görsellerini izledi.

Şanlıurfa’nın tarih ve kültürünün tanıtılması amacıyla düzenlenen yarışmaya katılan öğrencileri tebrik eden Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ‘’Öğrencilerimiz güzel bir şekilde Şanlıurfa’yı anlattılar. Gerçekten çok güzel anlatmışlar, çiğköfte, ciğer, Balıklıgöl ve Göbeklitepe’yi anlatmışlar. 1 dakikada Şanlıurfa’yı anlatmak çok zor ama onların gönüllerinden çıkan görseller sahnelendi. Çocuklarımız bir yandan yeteneklerini ortaya koyarken, diğer bir taraftan da Şanlıurfa’yı tanıtmış oldular. Biz her ne kadar tanıtırsak tanıtalım onların farklı bir gönülle farklı bir ödülle Şanlıurfa’yı tanıtmaları bizim için çok önemlidir’’ diye konuştu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, dereceye giren öğrencilere ödüllerini vererek minik öğrencilerle yakından ilgilendi.

200 öğrencinin katıldığı ‘’1 Dakikada Şanlıurfa’yı Anlat’’ video yarışmasında Suruç Yüzüncü Yıl İlkokulu Öğrencisi Zeynep Nida Çakmak birinci olurken, Osmanlı Ortaokulu Öğrencisi Eyyüp Kadir Çağlayan ikinci, Ahmet Erseven Ortaokulu Öğrencisi Ceren Vildan Erarkadaş ise üçüncü oldu.

Yarışmada: Nujinda Fırathan, Seher Kırmızıkılıç, Yağmur Almak, Ümmü Gülsüm Hancer, Elif Buse Taş ve Elif Sapmaz, mansiyon ödülüne layık görülürken Emine Güler ise jüri özel ödülü aldı.

 

 

Galeri
📆 26 Şubat 2022 Cumartesi 10:23   ·   💬 0 yorum   👀 246 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 24 mayıs 2022 salı   www.siverekgazeteleri.com
Siverek Hedef Gazetesi – 23 Mayıs 2022 Pazartesi – www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu FATİH ERBAKAN siverek hedef gazetesi Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü ŞANLIURFAHABER Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler SİVEREKHABER SİVEREKGAZETELERİ Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. VALİ ERİN Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor SİVEREK SON DAKİKA Urfa Haber BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Siverek Kızılay siverek belediyesi Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti ŞANLIURFA HABER Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti siverek gazeteleri siverek gazetesi Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! SİVEREK HABER Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! ŞANLIURFA GAZETESİ Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. BAŞKAN YILDIZ siverek Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Şuçgad’tan Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu GÜNEYDOĞU GAZETESİ