ÖĞRENCİLERE DOĞRULUĞU TİYATRO VE MÜZİKAL OYUNUYLA ANLATILAR – Siverek Gazeteleri – Siverek Haberleri
MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, SİVEREK HABER » ÖĞRENCİLERE DOĞRULUĞU TİYATRO VE MÜZİKAL OYUNUYLA ANLATILAR
ÖĞRENCİLERE DOĞRULUĞU TİYATRO VE MÜZİKAL OYUNUYLA ANLATILAR
ÖĞRENCİLERE DOĞRULUĞU TİYATRO VE MÜZİKAL OYUNUYLA ANLATILAR

Tiyatro ve müzikal oyunundan elde edilen gelir ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına  kulanılacak.

Ahmet Koyuncu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idaresince okuldaki ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına çalışma başlatıldı.

Okulun tiyatro kulübü öğrencileri de bu kapsamda geliri ihtiyaç sahibi okul arkadaşlarına kullanılacak ‘Pinokyo’ adlı müzikli çocuk tiyatrosunda sahneye çıktı.

Okulun konferans salonunda düzenlenen tiyatroyu aileler çocuklarıyla birlikte izledi.

Ahmet Koyuncu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sadık Kıran, daha önce de benzer uygulamalarının olduğunu söyledi.

Temel hedeflerinin öğrenciler arasında dayanışmayı yaygınlaştırmak olduğunu belirten Kıran, “Çocuklarımız bu tür etkinliklerle dayanışma ve yardımlaşma duygularını da öğrenmiş oluyor.

Açıkçası yoğun bir katılım oldu ve bu katılım bizleri sevindirdiği gibi sorumluluğumuzu da arttırdı. Biz istiyoruz ki bu tür etkinliklerin artması ve şehrimizin kültür-sanat etkinlikleriyle anılmasıdır. Bu akşam sergilenen oyundan elde edilecek gelirin tamamını okulumuzdaki ihtiyaç sahibi çocuklarımızın yararına kullanmayı planlıyoruz.

Yine geçen yılda benzer bir uygulama ile çocuklarımız yararına bir oyun sergileyip gelirini yine onların ihtiyaçlarını karşılamak için kullanmıştık. Bunu bir proje haline getirip Siverek Belediyesi ve diğer kurumları da dahil ederek ilerleyen günlerde geliri SMA’lı çocuklar yararına kullanılacak etkinlikler düzenlemeyi hedefliyoruz.” dedi.

Galeri
📆 18 Ocak 2023 Çarşamba 12:04   ·   💬 0 yorum   👀 113 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 28 Ocak 2023 Cumartesi (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi 27 Ocak 2023 Cuma (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR