ÖĞRETMEN NECLA SİVEREK ÖĞRETMENLİK YAPTIĞI OKULLARI UNUTMADI – Siverek Gazeteleri – Siverek Haberleri
MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, SİVEREK HABER » ÖĞRETMEN NECLA SİVEREK ÖĞRETMENLİK YAPTIĞI OKULLARI UNUTMADI
ÖĞRETMEN NECLA SİVEREK ÖĞRETMENLİK YAPTIĞI OKULLARI UNUTMADI
ÖĞRETMEN NECLA SİVEREK ÖĞRETMENLİK YAPTIĞI OKULLARI UNUTMADI

Şiir kitabının geliriyle öğrencilere kışlık giysi aldı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde uzun yıllar öğretmenlik yapan Necla Siverek aradan geçen uzun yıllara rağmen öğretmenlik yaptığı okulları unutmadı.

Yıllarca biriktirdiği şiirlerini” memleketimi anlat” isimli şiir kitabında toplayıp kitabı yayımlayan eğitimci şair Siverek kitabının tüm gelirini yıllar önce öğretmenlik yaptığı Selim Pınar İlk Okulu ile Şair İbrahim Rafet İlk Okullarını da eğitimlerine devam eden çocuklara bağışladı.

Kitabının geliriyle, ihtiyaç sahibi olan iki okulun öğrencilerine kışlık giysi alarak okulları ziyaret edip öğrencileri kendi elleriyle giydiren Eğitimci Şair Necla Siverek” tarifi olmayan şahane duygular içindeyim, çok mutluyum” dedi.

Eğitimci şaire çalışmalarında yardımcı olup destek veren emekli öğretmen Şerif İldoğan,  yaptığı açıklamada şunları kaydetti”   Onlarca yıl öğretmenlik mesleğini icra ettikten sonra emekli olmuş öğretmenimiz çalıştığı yıllarda etkilenmiş olduğu izlenimlerden yola çıkarak kendini şiir yazmaya adapte etmiş, emekli olunca da kitap haline getirdiği bu güzel şiir kitabını gerçekleştirmiş ve bunun geliriyle çocuklara giysi almış, dağıtmıştır. Öğretmenimizin bu anlamlı çabasında kendisini yalnız bırakmadık. Necla öğretmen bu çalışmalarının kendisine huzur verdiğini, çocukları sevmenin. Güzel olduğunu belirterek, öğrencilere başarılar diledi”

Galeri
📆 26 Aralık 2022 Pazartesi 12:46   ·   💬 0 yorum   👀 206 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 28 Ocak 2023 Cumartesi (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi 27 Ocak 2023 Cuma (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR