MENÜ ☰
Şanlı Unvanı Mesajı
Şanlı Unvanı Mesajı

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin: Şanlıurfa halkı, bir şehrin adını değiştirecek kadar büyük bir mücadelenin sahibidir

 

Vali Abdullah Erin, Şanlıurfa’ya TBMM tarafından Şanlı unvanının veriliş yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

22 Haziran 1984 tarihinin, şehrin adını değiştirecek kadar büyük bir mücadelenin kahramanlarını onore eden önemli bir hadise olarak hatırlanması gerektiğini kaydeden Vali Erin, mesajında şunları dile getirdi:

 

Kurtuluş Savaşımızın zaferle taçlanmasına vesile olacak ruhun yeniden canlanmasına, tüm umutların tükendiği bir zamanda milletimizin moral bulmasına kaynak olacak destansı mücadele ortaya koyan Urfa halkı, şehrin adını değiştirecek kadar büyük bir mücadelenin sahibidir.

 

11 Nisan 1920’de tarihe altın harflerle yazılan bu mübarek şehrin düşman işgalinden kurtuluşunu, ebediyen hafızalarda canlı tutacak en önemli hadise, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 22 Haziran 1984 tarihinde kabul edilen kanunla Urfa adının Şanlıurfa olarak değiştirilmesidir.

 

TBMM’ye sunduğu teklifle Şanlıurfalıları onurlandıran bu hadisenin mimarlarından olan, Şanlıurfa eski Milletvekili Osman Doğan’a da teşekkür eden Vali Erin, şehrin 35 yıl önce aldığı şanlı unvanını, 2016 yılında İstiklâl Madalyası ile taçlandırdığını hatırlatarak, “Tarihini bilmeyen, geleceğine yön veremez.

 

Milletçe birliğimizin, beraberliğimizin ve dirliğimizin temini adına nereden geldiğimizi, neler yaşadığımızı ve bugünkü seviyeye nasıl ulaştığımızı hatırlamak, gelecek nesillere bu bilinci aşılamakla mükellefiz. Çünkü şanlı tarihimiz, en az üzerinde yaşadığımız bu cennet vatan kadar, gölgesinde huzur bulduğumuz ay yıldızlı bayrağımız kadar sahip çıkmamız, korumamız gereken çok kıymetli bir mirastır.” dedi.

 

Vali Erin mesajının devamında şunları ifade etti:

Bu duygu ve düşüncelerle, kurtuluş mücadelesinde Urfalı kahramanlara özgüven aşılayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, kurtuluş mücadelemizde canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü için can veren terörle mücadele şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla yâd ediyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. Ruhları şâd, mekânları cennet olsun.

 

📆 22 Haziran 2020 Pazartesi 17:00   ·   💬 0 yorum   👀 883 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 12 HAZİRAN 2021 CUMARTESİ www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 11 HAZİRAN 2021 CUMA www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

SİVEREK HABER Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı gazete siverek Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz siverek hedef gazetesi ŞANLIURFA GAZETESİ ŞANLIURFAHABER Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler siverek gazetesi siverek gazeteleri Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! BAŞKAN YILDIZ SİVEREKGAZETELERİ Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Urfa Haber Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor ŞANLIURFA HABER SİVEREKHABER Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK siverek gazete Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Şuçgad’tan ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu siverek Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı FATİH ERBAKAN Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu