ŞANLIURFA İHH YETİMLERİ BİSİKLETLERLE GÜLDÜRDÜ – Siverek Gazeteleri – Siverek Haberleri
MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » DİN VE AHLAK, Güneydoğu Anadolu Haberleri, Manşet, ŞANLIURFA HABER » ŞANLIURFA İHH YETİMLERİ BİSİKLETLERLE GÜLDÜRDÜ
ŞANLIURFA İHH YETİMLERİ BİSİKLETLERLE GÜLDÜRDÜ
ŞANLIURFA İHH YETİMLERİ BİSİKLETLERLE GÜLDÜRDÜ

400 yetim aileye 400 bisiklet hediye edildi.

İHH Şanlıurfa Şubesi yetim çocuklara yönelik şenlik düzenlendi. Çeşitli oyunların ve etkinliklerin yapıldığı programda, 400 yetim çocuğa da bisiklet hediye edildi.
İHH İnsani Yardım Vakfı Şanlıurfa Şubesi, Yetim Dayanışma Günleri programıyla 1000 yetim çocuğu sevindirdi. Eyyübiye Yenicede bulunan BŞB Yenice Spor Kompleksi Futbol sahasında çeşitli yarışmalar, halat yarışı ve yüz boyama gibi bazı etkinlikleri düzenlendi. Tüm yetimlere ve annelerine döner ikram edildi ve 400 adet bisiklet hediye edildi.

Düzenlenen etkinliğe Şanlıurfa Vali Yardımcısı Yasin Akgül, İl Müftüsü Ramazan Tolan, İHH Şanlıurfa Şube Başkanı Behçet Atila, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Göç ve Uyum Hizmetleri Daire Başkanı İbrahim Karatüme, Yetim anneleri, gönüllüler ve bağışçılar katıldı. Programda yarısı Urfalı yarısı da muhacir olmaz üzere 400 yetim çocuğa bisiklet hediye edildi.
YETİM GÜLERSE DÜNYA GÜLER
Programda kısa bir konuşma yapan Şanlıurfa Vali Yardımcısı Yasin Akgül, Vali Salih Ayhan’ın selamlarını ileterek başladığı konuşmasında İHH nın yetim çalışmasını takdir ettiklerini ve bu yüzden dolayı Şanlıurfa İHH başkanı ve ekibini tebrik ettiklerini ifade etti. Ve yetimlerle bir arada olmanın mutluluğunu sevincini yaşadıklarını buyurdu.

Programda kısa bir konuşma yapan İHH Şanlıurfa Şube Başkanı Behçet Atila ise; Şanlıurfa da her ay 3800 yetime sponsorluk yapıyoruz, her bir yetime ayda 250 tl destekte bulunuyoruz. Yani bir yetim sponsorluk bedelimiz aylık 250 TL dir. İmkanı olan her ailenin bir yetime sponsor olmasını tavsiye ederiz. Çok hayırlı ve mübarek bir ameldir. 11 yıldır Yetim Dayanışma Günleri adı altında yetim çocukları sevindirme programları yaptıklarını belirterek şu ifadeleri kaydetti. İHH olarak tüm Türkiye’de ve dünya genelinde Yetim Dayanışma Günleri adıyla çeşitli yetim sevindirme programları icra ediyoruz. Bu programların en fazlasını da ilimiz Şanlıurfa’da gerçekleştiriyoruz. Yılda 50 ile 60 arasında yetim sevindirme programları düzenleyip onbinlerce yetimimizi sevindiriyoruz. Bugün de o günlerden biri. Bugün hayırseverlerimizin destekleri ile yetimlerimize 400 bisiklet dağıttık. 400 yetim ailemize her birine bir bisiklet gidecek şekilde bir dağıtım yaptık ve de çocuklarımızı çeşitli etkinliklerle eğlendirdik. Bu kutsal emanet dediğimiz bu çocuklarımız kendilerini yalnız hissetmesinler diye özellikle ilgilenmeye çalışıyoruz. Anneleri de çocuklarını sevindiriyoruz diye çok seviniyorlar. Urfalı ve Muhacir yetimlere beraber bir arada program yaparak kardeşliğimizi de pekiştirmiş olduk. Çocukların mutluluğu, günlerdir hazırlık yaparak yaşadığımız tüm yorgunluklarımızı aldı. Elhamdülillah. Yetim Gülerse Dünya Güler diyoruz ve Yetimleri güldürmeye devam edeceğiz inşaallah. Bağışçılarımıza, gönüllülerimize ve emeği geçen he kese teşekkür ediyoruz.

Galeri
📆 19 Ekim 2022 Çarşamba 13:26   ·   💬 0 yorum   👀 583 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 1 Nisan Cumartesi 2023 (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi 31 Mart 2023 Cuma (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR