MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, Manşet » Şehit Ailelerinden AYM Kararına Tepki
Şehit Ailelerinden AYM Kararına Tepki
Şehit Ailelerinden AYM Kararına Tepki

Devletimizi ‘Katil’ olarak hükmeden anayasa üyelerini istemiyoruz.Okumuş cahil Müsvedde akademisyenler emellerine ulaşamayacak.Siverek Şehit Aileleri ve Gazileri ile yardımlaşma derneği dün Anayasa Mahkemesi üyelerinin sözde “Barış Bildirisi ”ne imza atan akademisyenleri haklı bulmasına tepki gösterdi.

 

Hak ihlali olduğu kararı alan Başta Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan ve üyelerine tepki gösteren Şehit Aileleri ve Gazileri ile Yardımlaşma Derneği Başkanı Abdulkadir Öztürk bu karardan bir an önce dönülmesini talep ederek şunları kaydetti.

Anayasa mahkemesi barış bildirisine imza atan 10 akademisyenin bireysel başvurusunda ne yazık ki hak ihlali olduğuna hükmetmiş, Bizler şehit aileleri ve gaziler olarak anayasamızın sözüm ona bu 10 kişiden oluşan müsvedde akademisyeni haklı bularak ve hak ihlaline uğradıkları sonucuna varmış olması bizleri derinden üzmüştür.

 

Korkarız ki bu karar daha ciddi ve derin tartışmaları beraberinde getirecektir. Zira bu müsvedde akademisyenler ülkemizin ve milletimizin bütünlüğüne kast eden dış güçlerinde desteğiyle özellikle doğu ve Güneydoğu’da yaşayan Türk, Kürt, Zaza meşrebi ne olursa olsun tüm mazlum vatandaşlarımızın canına malına kast eden hain terör Örgütü PKK ve işbirlikçilerine doğrudan ve dolaylı olarak destek çıkmışlardır.

Okumuş Cahillerin cezalandırılmasını istiyoruz.

Askerimizin, polisimizin canları pahasına özellikle Hendek olaylarında vatandaşın kılına zarar gelmemesi için göstermiş oldukları hassasiyete rağmen yaşanan tüm olumsuzları Devlet’e, Hükümet’e Asker ve Polise mal etmiş ve devletin katliam yaptığını zülüm uyguladığını belirtmiştir. Hem hain Terör Örgütü’nün kalleşçe çoluk, çocuk, kadın, erkek, genç ve yaşlı gözetmeksizin yaptıkları caniliği görmezden gelen Başta Akademisyen ve Anayasa Mahkemesi daha da ileri giderek bunu devletimize mal etmeleri bu okumuş cahillerin ne denli büyük bir suç işlediklerini gözler önüne sermektedir. Bizler şehit düşen ve gazi olan kardeş ve ailelerimizin vatan evlatlarımızın bu durum karşısında kemiklerinin sızlayacağını vicdanlarının kan ağlayacağını buradan haykırıyoruz.

Şehit ve gaziler olarak alınan kararın korkusunu yaşıyoruz.

Dernek Üyeleri ‘’bizlerin kutsal sayarak uğrunda canımızı, kanımızı seve seve vereceğimiz vatanımıza, devletimize ‘Katil’ demenin artık suç sayılmayacağı korkusunu yaşamaktayız. Anayasamızın bu kararı sonucu bu müsvedde akademisyenlerin suçsuz görülüp 9’ar bin TL tazminat almalarına hükmetmesi bizi ayrıca tedirgin edip üzmüştür. Korkarız ki bu müsvedde akademisyenler bu karar sonucunda görevlerine dönüp üniversitelerde daha güzel görevlerle ödüllendirilmezler. Anayasa mahkemesi aldığı bu yanlış karardan bir an önce dönecektir.

Hendek olaylarında Abisi Şehit düşen Dernek Başkanı Abdulkadir Öztürk (31)

Şehit ’in Kardeşi Abdulkadir Öztürk şunları kaydetti. ’Hendek Olaylarında Diyarbakır’da Hendek Kapattığı Sırada kepçe operatörlüğü yapan abim Ali Öztürk (33) tuzaklanan bombanın patlamasıyla şehit düşmüştü, bizler o günlerin canlı şahitleriyiz akademisyenler hakkında karar veren anayasa Mahkemesi Başkanı ve üyeleri başta devletimiz olmak üzere vatanına ve bizlere hainlik yaparak PKK Terör Örgütü ve destekçilerine ödül vermiştir, bizler ödülümüzü canilik yaparak insanları acımasızca katleden PKK terör Örgütü’ne ders veren güvenlik güçlerimizin seve seve canını feda etmesiyle ödülümüzü aldık, çok şükür onlar gibi hain olmadık, devletimizin anayasa mahkemesine bu karara uymamasını istiyoruz’ ’dedi.

Galeri
📆 31 Temmuz 2019 Çarşamba 13:29   ·   💬 0 yorum   👀 1.088 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 8 ARALIK 2021 (www.siverekgazeteleri.com)
SİVEREK HEDEF  GAZETELERİ 7 ARALIK 2021 (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler siverek gazeteleri Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ siverek gazetesi SİVEREK HABER ŞANLIURFAHABER siverek belediyesi siverek gazete Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor FATİH ERBAKAN Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu SİVEREKGAZETELERİ Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu ŞANLIURFA HABER Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Şuçgad’tan Urfa Haber Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret GAZETECİ - YAZAR ŞÜKRÜ DOLAŞ’IN PROGRAMI İZLENME REKORU KIRDI Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. SİVEREKHABER gazete siverek ŞANLIURFA GAZETESİ AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı siverek siverek hedef gazetesi Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı SİVEREK SON DAKİKA Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi BAŞKAN YILDIZ