MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler
Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler
Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler

Siverek İlçesinde Siverek Lisesi’nden 1990-91 yıllarında mezun olan bir grup kişi, okullarındaki tiyatro salonunu yenileyerek öğrencilere kazandırdı.

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinde bir grup eski mezun, okudukları lisenin kullanılamaz halde olan tiyatro salonunu yenileyerek öğrencilerin kültür-sanat ile uğraşmaları için destek oldular.

Siverek Lisesi’nde 1990 ile 1991 yılları arasında okuyan ve mezun olan bir grup arkadaş, eskimiş tiyatro salonunu baştan aşağı yenileyerek öğrencileri kullanıma sundu. Sıraları eskiyen ve tiyatro için kullanışlı olmayan salona yeni koltuklar alınıp, duvarlar boyandı ve sahne perdesi takıldı. Salona ise bu işe öncülük eden İş İnsanı Süleyman Bayram’ın ismi verildi.

Tiyatro salonunun duvarlarını eski Yeşilçam sanatçılarının fotoğraflarıyla donatan ekip, Siverek’te gençlerin okul okurken, sanatla da uğraşmalarını isteyen mezunlar ekibi, kötü olaylar yerine ilçelerinin böyle sanatla, tiyatro ile anılmasını istediklerini ifade ettiler.

Tiyatro salonunun yenilenmesiyle devlet tiyatrolarının sahnelediği oyunlarında, Siverek’te de oynanması için harekete geçen ekip, pandemi sonrası bu çalışmaların süreceğine de dikkat çektiler.

Tiyatro salonunun baştan yenilenmesine öncülük eden İş İnsanı Süleyman Bayram yaptığı açıklamada; “Değerli hemşerilerim insan doğduğu, çocukluk ve öğrenim gördüğü yeri yıllar sonrada olsa görüp anılarını tazelemek ister.  Ben bunu yaparken, diğer memleket sevdalarına ve iş adamlarına örnek olsun diye okuduğum okulun tiyatro salonuna el atmak istedim. Öğrencilerin sanata, edebiyata ve kültüre olan ilgilerinin artması amacıyla, örnek bir salonuna kavuşmalarını için elimden geleni yaptım. Bölgedeki diğer okul mezunları iş adamlarına, örnek olmak amacıyla onları harekete geçirmiş oluruz. Bir şeyler yapmak lazım, harekete geçmek lazım. 1987-88 Siverek Ortaokulu mezunu, 1990-91 Siverek Lisesi mezunu arkadaşlarımız, yazar Kemal Siyahhan ve Siverek Ortaokul müdürümüz Mustafa Seval Hoca’yı verdikleri destekler nedeniyle kutluyorum” dedi.

 

Galeri
📆 28 Ocak 2021 Perşembe 14:28   ·   💬 0 yorum   👀 1.185 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 2 AĞUSTOS 2021 PAZARTESİ www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 31 TEMMUZ 2021 CUMARTESİ www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! SİVEREK HABER BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Urfa Haber siverek Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! siverek gazetesi Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı siverek gazete ŞANLIURFA GAZETESİ Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret gazete siverek FATİH ERBAKAN Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz ŞANLIURFAHABER Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. SİVEREKHABER AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Şuçgad’tan BAŞKAN YILDIZ Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu siverek gazeteleri Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı SİVEREKGAZETELERİ Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor siverek hedef gazetesi Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu ŞANLIURFA HABER Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu