MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Güneydoğu Anadolu Haberleri, Manşet, ŞANLIURFA HABER, SİVEREK HABER » SİVEREK KIZILAY ŞUBESİNDEN KIZILAY HAFTASI ETKİNLİKLERİ
SİVEREK KIZILAY ŞUBESİNDEN KIZILAY HAFTASI ETKİNLİKLERİ
SİVEREK KIZILAY ŞUBESİNDEN KIZILAY HAFTASI ETKİNLİKLERİ

29 Ekim 4 Kasım Kızılay Haftası Etkinlikleri kapsamında Siverek Kızılay Şubesi İlçeye bağlı Kırsal Mahallelerin Anaokullarında ve ilkokullarda eğitim seminerleri ve görsel sunumlar gerçekleştirdiler.

Siverek Kızılay Şubesi başkanı Mehmet Sırrı Karahan Kızlay Haftası etkinlikleri kapsamında yaptığı açıklamalarında; Siverek Kızılay Şubesi olarak eğitimci Faik Türkgezer ve Gönüllü Kadın Kolları başkanı Fatime Güler ve ekibiyle beraber Siverek’e bağlı kırsal mahallelerimizde Anaokullarda ve ilkokullarda eğitim seminerleri ve görsel sunumlar yaptık
Sunumlarımızda Tüm öğrencilerimize Kızılayı anlattık
Kızılay Nedir, Ne İş Yapar? Kısaca Kızılayın Faaliyetleri Ve Görevleri Nelerdir?
Kızılay denildiğinde mutlaka her insanın aklına bir şeyler gelir.
Doğal afetlerde, deprem ve sel felaketlerinde olay yerine ilk gelen Kızılay olur.
Kızılay; ” Ayrım gözetmemek, tarafsızlık, bağımsızlık ve insanlık ilkeleri çerçevesinde, hayır kurumu niteliğinde, birlik ve evrensellik ilkesi” nden hareketle çalışan bir yardım kuruluşudur.
Kızılay Ne İş Yapar?
Kızılay bir yardım kuruluşudur ve hem barışta hem savaşta insanların yanında yer alır. Her türlü felaket anında Kızılay yararlıların ve mağdurların yardımına koşar.

Kızılayın Görevleri
Kızılaya en fazla savaş zamanında ve savaş bölgelerinde ihtiyaç duyulur. Kızılay yaralılara bakar, tedavi eder ve savaş bölgesinden intikallerine yardımcı olur.
Kızılay her türlü felakette zarar görenlerin yardımına koşar. Felaketzedelere ihtiyaç duydukları her türlü yardımı yapar. Yatacak yer, giyecek, yiyecek temin eder. Sağlık hizmeti verir. Yaralananlara tıbbi yardımda bulunur.
Kızılay Ulusal afet hallerinde yardımda bulunur. İlk yardım, kan yardımı, sağlık yardımı bunlardan bir kısmını oluşturur.
Kızılay göç ve mülteci hizmetlerini de verir.

Kızılay göç ve mülteci hizmetlerini de verir.
Güzel bir etkinliğe imza attık Gittiğimiz tüm okullarda öğrencilerimize Kızılayın neler yaptığını ne işe yaradığını çalışmalarını bir bir anlattık sunumdan sonra tüm öğrencilerimize Moral ve motivasyonlarını yükseltmek istedik Kendilerine Kızılayın çam Sakızı Çoban armağanı çikolata Balon ve Bayrak hediye ettik. emeği geçen tüm ekibime teşekkürlerimi iletiyorum. dedi.

Galeri
📆 07 Kasım 2022 Pazartesi 11:57   ·   💬 0 yorum   👀 459 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 8 Aralık 2022 Perşembe (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi 7 ARALIK 2022 Çarşamba (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR