MENÜ ☰
SİVEREK KIZIĹAYDAN SAĞLIKLI ADIMLAR
SİVEREK KIZIĹAYDAN SAĞLIKLI ADIMLAR

Şanlıurfa’nın Siverek Kızılay Şubesi tarafından Sağlıklı yaşama dikkat çekme amacıyla gerçekleşen yürüyüş Lezgo parkından başlayıp Kanlıkuyu Meydanı cumhuriyet caddesi ve Hürriyet caddesi güzergahıyla lezgo Parkında son buldu.

Siverek Kızılay Şubesi Genel Sekreteri Faik Türkgezer ve Kadın Kolları başkanı Fatime Güler yaptığı açıklamalarında; Siverek Kızılay Şubesi olarak Sağlıklı Yaşama dikkat çekme amacıyla Gönüllü Kadın Kollarımızla beraber Kalabalık öğrenci ve halkımızdan oluşan bir toplulukla Lezgo parkından başlayıp Kentimizin işlek güzergahları olan Kanlıkuyu meydanı Cumhuriyet Caddesi ve Hürriyet caddesi üzerinde sağlıklı yaşama dikkat çekme amacıyla yürüyüş yaptık.

Öğrencilerimiz ve Vatandaşlarımızla beraber Cincıklı hamam civarında molla verdik Kızılay ailesi olarak kentimizde “Dünya Yürüyüş Günü” kapsamında Yürüyüşe, çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çevredeki vatandaşlar da destek verdi. Sağlıklı yaşamı hedefleyen Kızılay gönüllüleri bu etkinlikle halkı yürüyüşe teşvik ettiler.
Sağlıklı yaşam için beslenme ve hareketin önemine dikkati çeken Güler, “Her gün daha çok oturuyoruz, daha çok oturarak çalışıyoruz. Fiziksel aktivitelerimiz kısıtlanıyor. Bunun sonucunda dünyada obezite, diyabet ve kalp rahatsızlıklarına bağlı hastalıklar ile diğer kronik hastalıklar artmakta. Buda fiziksel, mental ve ekonomik olarak dünyaya büyük yük getirmekte. Bu hastalıklar aslında önlenebilir ölüm nedenleri arasında yer almaktadır.

Fiziksel aktiviteyi daha çok arttırarak, aslında bu yürüyüş günündeki yürüyüşü her güne yayarak, her gün hareketli yaşamayı bir davranış biçimi haline getirerek, kendi gündelik hayatımıza sokarak bu kronik hastalıklardan kurtulmak ve önlenebilir ölüm nedenleri de ekarte etmek istiyoruz.” diye konuştu. Dünya Yürüyüş gününde bu yürüyüşe destek veren bizimle beraber yürüyen vatandaşlarımıza, Öğrencilerimize kısacası emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum dedi.

Galeri
📆 06 Ekim 2022 Perşembe 14:48   ·   💬 0 yorum   👀 622 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi – 5 Aralık 2022 Pazartesi – www.siverekgazeteleri.com
Siverek Hedef Gazetesi 3 ARALIK 2022 Cumartesi(www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR