MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, Manşet » SİVEREK SEVDALILARINA BİRLEŞME ÇAĞRISI
SİVEREK SEVDALILARINA BİRLEŞME ÇAĞRISI
SİVEREK SEVDALILARINA BİRLEŞME ÇAĞRISI

Siverek liseliler grubu koordinatörü Turan Tekiner yayınladığı mesajla Siverek’teki STK’lara birleşme çağrısı yaptı.

 

Tekiner, Dünyadaki bütün Sivereklileri bir araya getirecek projeler üretmek ve bir bütünün parçası haline getirmek için çabalarımız devam ettiğini belirterek, “Toplum birliğinin gücüne inanan biz Siverek Liseliler Grubu olarak birçok alanda büyüme stratejisi üzerinde yoğunlaşıp birlik çatıları oluşturmaya çalışmaktayız. Hatırlanacağı üzere 5 Ekim Manifestosunda belirtildiği üzere projelerimiz arasında Siverek Festivali konusu, Vakıf Kurulması ve Siverek Derneklerinin Federasyonlaşması vardı. Derneklerimizin olduğu illerde istişare toplantıları yaparak bu projeleri anlattık ve tüm çevrelerden olumlu izlenimler edinerek büyük moralle ilerleme kaydettik. Toplumsal ve sosyal hareketlerde ittifaklar, halklar ve gruplar arasında ortak faydayı sağlayacak karşılıklı çıkarlara dayalı, insan odaklı ama toplumsal dayanışma ve yardımlaşmayı amaç edinen ve biz bilinciyle hareket eden, Siverek için siyaset yapmayı şiar edinen hemşerilerimizle, Siverek Belediyesiyle ve Siverek Sivil Toplum Kuruluşları ile birçok konuda mutabakata vardık.” dedi.

 

Dünyada 19 Yaş ortalaması ile birinci sırada olan Siverek gençleri için farkındalık yaratacak projelere imza atılacağını aktaran Tekiner, “Başarılı olan toplumlarda kurum kültürünün önemi ortaya çıkmaktadır. Bu oluşumların ve ittifakların içinde yer alan bireylerin ortaya konulan amacı ve değerleri anlamalarına ve kendilerinden beklenen başarıya ulaşmaları konusunda daha tutarlı olmalarına neden olan en büyük etken uzlaşmacı kurum kültürü ile yaratılan ortak akıldır. Sivereklilerin bir arada olduğu 10’dan fazla sosyal medya grubu bulunmaktadır. Tüm gruplarda hemen hemen aynı kişilerin üyeliği gözlemlenmekte ve bir haber her grupta aynı zamanlarda aynı kişilere tekraren paylaşılmaktadır. Kalabalık gruplarda aktif üye sayısının azlığı bir sorun olarak gözükse de pasif üyelerin yarattığı fazlalık güçlü algısı yaratmaktadır ki yanlış bir algıdır. Grupların organik ve aktif büyümesi önemlidir. Sosyal medya gruplarının bir çatı altında birleşerek her üyenin aktif bir şekilde grupta hareket etmelerini sağlamak gerekmektedir.” diye konuştu.

 

Tekiner, tüm Siverek Sosyal Medya Gruplarına Siverek özelinde birleşme çağrısında bulunarak şu sözleri aktardı: “Gelin birlik olalım, gelecek vizyonunu beraber şekillendirelim, beraber istişare edip proje üretelim, tek ses, tek yürek olalım, büyük ve eşi görülmemiş bir sivil toplum kuruluşu olalım ve Siverekliler Vakfı ve Siverek Dernekleri Federasyonunu beraber kuralım. Sesimizi dünyaya hep beraber duyuralım. Siverek Festivali için güç birliği oluşturalım. Siverek sevdasıyla hep beraber ‘Her şey Siverek için’ diyelim.”

 

Tekiner, sonuç olarak, “Bu bağlamda, oluşturulması planlanan yeni sosyal medya platformunun adı, kuralları ve kurulları, yukarıda paydaşlarımız ve Siverek’ te faaliyet gösteren yazılı ve görsel medyalarımız ile hep beraber istişare edilerek oluşturulacaktır. Temel amacımız Siverek için önemli sosyal ve kültürel içerikli etkinlikler ile zengin projeler üretip büyümeyi sağlamaktır.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

📆 16 Haziran 2020 Salı 15:52   ·   💬 0 yorum   👀 696 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ – 23 EKİM 2021 (www.siverekgazeteleri.com)
SİVEREK HEDEF GAZETESİ  22 EKİM 2021 (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü siverek hedef gazetesi siverek gazetesi siverek Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor FATİH ERBAKAN GAZETECİ - YAZAR ŞÜKRÜ DOLAŞ’IN PROGRAMI İZLENME REKORU KIRDI ŞANLIURFAHABER Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu siverek gazete Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı siverek belediyesi siverek gazeteleri SİVEREK SON DAKİKA Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı BAŞKAN YILDIZ Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! ŞANLIURFA GAZETESİ Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu gazete siverek ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SİVEREKHABER Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Şuçgad’tan SİVEREKGAZETELERİ Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! ŞANLIURFA HABER Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu SİVEREK HABER Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Urfa Haber Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’