MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, Manşet » SİVEREK SEVDALILARINA BİRLEŞME ÇAĞRISI
SİVEREK SEVDALILARINA BİRLEŞME ÇAĞRISI
SİVEREK SEVDALILARINA BİRLEŞME ÇAĞRISI

Siverek liseliler grubu koordinatörü Turan Tekiner yayınladığı mesajla Siverek’teki STK’lara birleşme çağrısı yaptı.

 

Tekiner, Dünyadaki bütün Sivereklileri bir araya getirecek projeler üretmek ve bir bütünün parçası haline getirmek için çabalarımız devam ettiğini belirterek, “Toplum birliğinin gücüne inanan biz Siverek Liseliler Grubu olarak birçok alanda büyüme stratejisi üzerinde yoğunlaşıp birlik çatıları oluşturmaya çalışmaktayız. Hatırlanacağı üzere 5 Ekim Manifestosunda belirtildiği üzere projelerimiz arasında Siverek Festivali konusu, Vakıf Kurulması ve Siverek Derneklerinin Federasyonlaşması vardı. Derneklerimizin olduğu illerde istişare toplantıları yaparak bu projeleri anlattık ve tüm çevrelerden olumlu izlenimler edinerek büyük moralle ilerleme kaydettik. Toplumsal ve sosyal hareketlerde ittifaklar, halklar ve gruplar arasında ortak faydayı sağlayacak karşılıklı çıkarlara dayalı, insan odaklı ama toplumsal dayanışma ve yardımlaşmayı amaç edinen ve biz bilinciyle hareket eden, Siverek için siyaset yapmayı şiar edinen hemşehrilerimizle, Siverek Belediyesiyle ve Siverek Sivil Toplum Kuruluşları ile birçok konuda mutabakata vardık.” dedi.

 

Dünyada 19 Yaş ortalaması ile birinci sırada olan Siverek gençleri için farkındalık yaratacak projelere imza atılacağını aktaran Tekiner, “Başarılı olan toplumlarda kurum kültürünün önemi ortaya çıkmaktadır. Bu oluşumların ve ittifakların içinde yer alan bireylerin ortaya konulan amacı ve değerleri anlamalarına ve kendilerinden beklenen başarıya ulaşmaları konusunda daha tutarlı olmalarına neden olan en büyük etken uzlaşmacı kurum kültürü ile yaratılan ortak akıldır. Sivereklilerin bir arada olduğu 10’dan fazla sosyal medya grubu bulunmaktadır.

 

Tüm gruplarda hemen hemen aynı kişilerin üyeliği gözlemlenmekte ve bir haber her grupta aynı zamanlarda aynı kişilere tekraren paylaşılmaktadır. Kalabalık gruplarda aktif üye sayısının azlığı bir sorun olarak gözükse de pasif üyelerin yarattığı fazlalık güçlü algısı yaratmaktadır ki yanlış bir algıdır. Grupların organik ve aktif büyümesi önemlidir. Sosyal medya gruplarının bir çatı altında birleşerek her üyenin aktif bir şekilde grupta hareket etmelerini sağlamak gerekmektedir.” diye konuştu.

 

Tekiner, tüm Siverek Sosyal Medya Gruplarına Siverek özelinde birleşme çağrısında bulunarak şu sözleri aktardı: “Gelin birlik olalım, gelecek vizyonunu beraber şekillendirelim, beraber istişare edip proje üretelim, tek ses, tek yürek olalım, büyük ve eşi görülmemiş bir sivil toplum kuruluşu olalım ve Siverekliler Vakfı ve Siverek Dernekleri Federasyonunu beraber kuralım. Sesimizi dünyaya hep beraber duyuralım. Siverek Festivali için güç birliği oluşturalım. Siverek sevdasıyla hep beraber ‘Her şey Siverek için’ diyelim.”

 

Tekiner, sonuç olarak, “Bu bağlamda, oluşturulması planlanan yeni sosyal medya platformunun adı, kuralları ve kurulları, yukarıda paydaşlarımız ve Siverek’ te faaliyet gösteren yazılı ve görsel medyalarımız ile hep beraber istişare edilerek oluşturulacaktır. Temel amacımız Siverek için önemli sosyal ve kültürel içerikli etkinlikler ile zengin projeler üretip büyümeyi sağlamaktır.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

📆 15 Haziran 2020 Pazartesi 13:04   ·   💬 0 yorum   👀 643 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 24 HAZİRAN 2021 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 23 HAZİRAN 2021 ÇARŞABA

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor SİVEREKGAZETELERİ Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ gazete siverek Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor siverek gazeteleri Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi SİVEREKHABER Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü ŞANLIURFAHABER Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Şuçgad’tan FATİH ERBAKAN Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. siverek hedef gazetesi siverek Urfa Haber Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu ŞANLIURFA GAZETESİ Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu BAŞKAN YILDIZ ŞANLIURFA HABER SİVEREK HABER Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu siverek gazete Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. siverek gazetesi BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK