MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » Siverekli Akademisyen Kırhan, Doçent Oldu
Siverekli Akademisyen Kırhan, Doçent Oldu
Siverekli Akademisyen Kırhan, Doçent Oldu

Harran Üniversitesi hastanesinde görev yapan Siverekli akademisyen İdris Kırhan, doçent oldu.

Uzun süredir memleketi Şanlıurfa’da çalışan akademisyen İdris Kırhan, Harran Üniversitesi iç hastalıkları ana bilim dalında öğretim üyesi olarak görev yapıyor.

Kırhan, bir süre önce ÜAK Başkanlığına İç Hastalıkları dalında gönderilen eserin başarılı olarak değerlendirilmesinin ardından doçentlik unvanına kavuştu.

Akademik kriterleri yerine getirmesiyle doçent ünvanı alan İdris Kırhan yaptığı açıklamada, uzun bir eğitim hayatının kendisini beklediğini söyledi.

Uzun yıllardır verdiği emeklerin karşılığını almaya başladığını dile getiren İdris Kırhan, “Siverek’in Beydeş köyünde başladığım eğitim hayatımı Rabbim bugün doçent olmayı nasip ederek taçlandırdı. Bu özel günde, akademik hayatımın en gurur verici ödülünü aldığım için son derece mutluyum. Önümüzde uzun bir eğitim hayatı var. İnsanlık tarihi göstermiştir ki dünyevi bütün unvanlar fani fakat gönül ehli olarak bıraktığınız eserler daima bakidir. Bu süreci iyi değerlendirip, önemli projelerle vatanımıza, milletimize, kıymetli hemşerilerimize, öğrencilerimize ve özellikle Harran Üniversitemize katkı sağlamak için var gücümle çalışmaya devam edeceğim.” dedi.

Bugünlere ulaşmasında büyük payı olan ailesine teşekkür eden Kırhan, doçentlik sınavı döneminde destek verenleri de unutmayarak, “Öncelikle bana sabır gösteren eşim, çocuklarım ve ailem başarımın mimarlarıdır. Akademik kariyerim boyunca desteklerini hiç esirgemeyen saygı değer hocalarıma yardımları için ayrıca minnettarım, teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Kırhan’ın doçentlik unvanı alması sağlık çalışanlarının yanı sıra memleketi Şanlıurfa ve Siverek’te sevinçle karşılandı. Haberi alan sosyal medya kullanıcıları, Kırhan’ı tebrik etti.

1981 yılında Siverek ilçesinde doğan İdris Kırhan, ilk öğretime Beydeş köyünde başladı. Gazipaşa ilkokulundan mezun olarak Siverek Anadolu ve Siverek Lisesinde orta öğretimini tamamlayan Kırhan, 2000 yılında başladığı Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2006 yılında mezun oldu.

Mecburi hizmetini Siverek ana çocuk sağlığında tamamlayarak 2008 yılında Harran Üniversitesi Tıp Fakültesinde iç hastalıkları ihtisasına başlayan Kırhan, 2012 yılında Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesine uzman hekim olarak atandı.

2016 yılından bu yana Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalında öğretim üyesi olarak çalışan Doçent İdris Kırhan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

📆 22 Şubat 2021 Pazartesi 16:12   ·   💬 0 yorum   👀 666 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 2 AĞUSTOS 2021 PAZARTESİ www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 31 TEMMUZ 2021 CUMARTESİ www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu SİVEREKGAZETELERİ Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu FATİH ERBAKAN Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı ŞANLIURFA GAZETESİ Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! siverek gazete Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret ŞANLIURFAHABER SİVEREK HABER gazete siverek siverek hedef gazetesi Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü siverek gazeteleri Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz siverek BAŞKAN YILDIZ Urfa Haber Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti ŞANLIURFA HABER Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor SİVEREKHABER Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Şuçgad’tan AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu siverek gazetesi Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor