MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, Manşet » SİVEREKLİ MUHTARLARIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN TALEBİ
SİVEREKLİ MUHTARLARIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN TALEBİ
SİVEREKLİ MUHTARLARIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN TALEBİ

SİVEREK İTFAİYESİNİ GÜÇLENDİRİN FACİALAR YAŞANMADAN ÖNLEMLERİNİZİ ALIN Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi Bahçelievler mahallesinde 4. katlı bir apartmanda çıkan yangının ardından itfaiye ekiplerinin olay yerine geç gelmesi ve dördüncü kata kadar yükselen alevler, itfaiye merdiveninin olmayışı vatandaşların tepkisine neden olmuş vatandaşla görevliler arsında kısa süreli sözlü tartışma meydan gelmişti.

 

Siverek ilçesinde görev yapan bazı Mahalle muhtarları bir araya gelerek Büyükşehir Belediye Başkanına çağırıda bulunarak ilçe itfaiyesinin araç gereç ve personel açısından güçlendirmesini istediler.

Büyükşehir Belediye Başkanına Çağırıda bulunan Hayriye Mahallesi Muhtarı Osman Veysan, Gülabibey Mahalle muhtarı İbrahim Halil Çetinbey, Avanat Mahalle muhtarı Habeş Akgül, Bağlar mahalle muhtarı Aziz Kökyük bir araya gelerek Basın açıklaması yaptılar.

Muhtarlar adına konuşan Osman Veysan yaptığı açıklamada şunları kaydetti” Siverek nüfus ve coğrafik olarak İl düzeyinde bir ilçe, her anlamda artık Siverek İlçe idaresiyle idare edilmiyor. Geçtiğimiz gün ilçemizde aynı anda çıkan iki yangı olayından dolayı itfaiye ekiplileri olay yerine geç geldikleri için yangın olan ev tamamen yandı itfaiye gecikince yangın polis tomalarıyla söndürülmeye çalışıldı. Yaklaşık üçyüz bin nüfusu olan bir ilçede her gece sadece üç kişilik vardiyagörev yapıyor. Aynı anda bir trafik kazası ve yangın olayı meydana gelse personel yokluğunda ya kaza yerinde araçta sıkışanlar acı içinde ölecek yada yangında mahsur kalanlar cayır cayır yanacak.

Siverek diğer ilçelerden farklıdır. Gülabibey, Hayriye, Camikebir mahallerinde halen çok sayıda toprak ve ahşap çatılar vardır. Bu sokaklar dardır üç kişilik itfaiye ekibi burada ki yangını söndüremez. Ayrıca ilçede on beş katlı yapılara izin verilmiş çok sayıda yüksek katılı bina vardır on kata çıkacak kadar bir merdivenin olmayışı ve personel yetersizliğinden dolayı her an ilçede itfaiyenin yetişemediği bir facia yaşanabilir biz mahalle muhtarları olarak itfaiyede ki personel yetersizliği giderilmediği taktirde biz mahalle muhtarları olarak konuyu Şanlıurfa’ya gelecek olan Cumhurbaşkanımıza ileteceğiz. Yetkililerden ricamız bir facia yaşanmadan önlem alınsın.” dedi.Haber Mehmet Fatih SERGİ

Galeri
📆 07 Ağustos 2019 Çarşamba 14:44   ·   💬 0 yorum   👀 461 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ  22 EKİM 2021 (www.siverekgazeteleri.com)
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 21 EKİM 2021 (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı ŞANLIURFA HABER siverek gazetesi ŞANLIURFAHABER Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! GAZETECİ - YAZAR ŞÜKRÜ DOLAŞ’IN PROGRAMI İZLENME REKORU KIRDI ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. ŞANLIURFA GAZETESİ Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! BAŞKAN YILDIZ Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu siverek belediyesi Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu siverek Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. siverek gazete SİVEREK HABER Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Urfa Haber BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu SİVEREKGAZETELERİ Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor siverek gazeteleri Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı SİVEREK SON DAKİKA FATİH ERBAKAN SİVEREKHABER siverek hedef gazetesi gazete siverek Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Şuçgad’tan