MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, Manşet » Siverek’li Yazar Bayraktar’ın İki Darbe Bir Aşk Arası’ Adlı Romanı Çıktı
Siverek’li Yazar Bayraktar’ın İki Darbe Bir Aşk Arası’ Adlı Romanı Çıktı
Siverek’li Yazar Bayraktar’ın İki Darbe  Bir Aşk Arası’ Adlı Romanı Çıktı

Siverek’li eğitimci yazar Mehmet Emin Bayraktar’ın kaleme aldığı roman kitapçılarda yerini aldı.

Şanlıurfa Siverek doğumlu olan Rehber öğretmeni Mehmet Emin 1980 askeri darbesinde Siverek’te ve çevre köylerde yaşanan olayları bizzat o dönemin insanlarıyla konuşarak, olayları roman tadında okuyucuya aktarıyor. 80 darbesine ortam hazırlayan siyasi, ekonomik ve sosyolojik olayların arka planlarını ve kutuplaşmayı gözler önüne seriyor.

 

Müslümanların inanç kıyımından geçtiği 28 Şubat darbesi ve akabinde gelişen olaylarında anlatıldığı kitapta iki darbe ve bir aşkın anatomisi mercek altına alınıyor.

Akıcı bir dille yazılan ‘İki Darbe Bir Aşk Arası’ romanı Türkiye’nin yakın tarihini merak eden özelikle gençler için bir başucu kitabı olma özeliğini taşıyor. Kitabın birinci basımı geçtiğimiz günlerde yapılarak, internet ve kitapçılarda satışı satışa.

Mehmet Emin Bayraktar kimdir?

1976 yılında Siverek’te dünyaya gelen Bayraktar, ilk ve orta öğrenimini burada bitirdi. Yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesinde tamamladı. Birçok yerel ve ulusal dergilerde yayınlanmış şiir ve yazıları bulunan yazar halen Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çalışmaya devam ediyor.

Galeri
📆 05 Ağustos 2019 Pazartesi 17:20   ·   💬 0 yorum   👀 615 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ  22 EKİM 2021 (www.siverekgazeteleri.com)
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 21 EKİM 2021 (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Urfa Haber siverek hedef gazetesi siverek gazete gazete siverek Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış siverek gazetesi siverek Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret SİVEREKHABER Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı siverek gazeteleri siverek belediyesi Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu ŞANLIURFA GAZETESİ Şuçgad’tan Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor SİVEREK HABER FATİH ERBAKAN GAZETECİ - YAZAR ŞÜKRÜ DOLAŞ’IN PROGRAMI İZLENME REKORU KIRDI Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! BAŞKAN YILDIZ Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı SİVEREKGAZETELERİ Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. ŞANLIURFA HABER Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti SİVEREK SON DAKİKA Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞANLIURFAHABER Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı