SİVEREKLİLER UYUŞTURUCUYA HAYIR DEYİP SAVAŞ AÇTI – Siverek Gazeteleri – Siverek Haberleri
MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, SİVEREK HABER » SİVEREKLİLER UYUŞTURUCUYA HAYIR DEYİP SAVAŞ AÇTI
SİVEREKLİLER UYUŞTURUCUYA HAYIR DEYİP SAVAŞ AÇTI
SİVEREKLİLER UYUŞTURUCUYA HAYIR DEYİP SAVAŞ AÇTI

Siverek ilçesinde uyuşturucuya karşı yapılan toplantıda Sivil toplum kuruluşları büyükşehir belediye meclis üyeleri merkez mahalle muhtarları, Siverek’te uyuşturucu ile mücadele eden Dernek üyeleri ve kanaat önderleri katıldı.

Siverek Toplum Kuruluşları, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri, Merkez mahalle Muhtarları Uyuşturucuyla mücadele eden dernek yöneticileri ve Kanaat Önderlerin katıldığı bu toplandı da konuşulan konular Siverekli gençlerin ve ailelerin lehine oldu.

Son zamanlarda uyuşturucu maddesinin kullanım sayısının artması sonucunda yapılan bu toplantıda Siverek’teki gençlerin uyuşturucudan uzak durması, ailelerinin bilinçlenmesi veya kullanan kişilere yardım desteğinde bulunulması gibi konular ele alındı.

Toplantıda Siverek’te Uyuşturucuyla mücadele Platformu adı altında on kişiden oluşan bir platform oluşturuldu. Bu platform son zamanlarda Kentte cereyan eden büyük bir kitleyi etkisi altına alan Uyuşturucu batağına saplanmış veya daha bulaşmamış ailelerin çocuklarına nasıl yardım edilir ne gibi önlemler alma konusunda hem fikir olup Kaymakamlık, Belediye ve Emniyetle beraber işbirliği yapılması noktasında mücadele verip çalışmalar yapacak.

Yapılan toplantıda ailelerin bilinçlendirilmesi, kullanan her bireyi için tedavi desteği verileceği belirtildi.  Uyuşturucuyu Siverek  ten temizlemek gençleri bu illetten kurtarmak için çalışmaların yapılacağı kesin bir dille belirtildi. Bu ve buna benzer toplantıları sık sık yapılması yönünde görüş birliğine varıldı.

 

Galeri
📆 10 Aralık 2022 Cumartesi 15:59   ·   💬 0 yorum   👀 309 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 2 Şubat 2023 Perşembe (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi 1 Şubat 2023 Çarşamba (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR