SİVEREK’TE 15 KIRSAL MAHALLE HALI SAHAYA KAVUŞUYOR – Siverek Gazeteleri – Siverek Haberleri
MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, SİVEREK HABER » SİVEREK’TE 15 KIRSAL MAHALLE HALI SAHAYA KAVUŞUYOR
SİVEREK’TE 15 KIRSAL MAHALLE HALI SAHAYA KAVUŞUYOR
SİVEREK’TE 15 KIRSAL MAHALLE HALI SAHAYA KAVUŞUYOR

 

Siverek Belediyesi Plan ve proje Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen proje kapsamında 15 kırsal mahalle de Sentetik cim sahanın yapımına başlandı.

Siverek Belediyesi ile Spor Toto Teşkilat Başkanlığı işbirliğiyle nüfus yoğunluğuna göre tespit edilen 15 kırsal mahallede gençlerin sosyal aktivitelerini yerine getirmek amacıyla yürütülen sentetik cim sahalarda çalışmalar aralıksız sürdürülüyor.

 

Belediye Başkanı Ayşe Çakmak’ın Ankara temasları sonucunda Siverek’e kazandırılan 15 halı sahanın kısa süre içerisinde tamamlanarak mahalle sakinlerinin hizmetine sunulacak.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile Siverek Belediyesi işbirliğiyle yapımına başlanılan Sentetik çim sahalarda çalışmaların sürdürüldüğünü belirten Siverek Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Koşar şunları kaydetti. ”Belediye Başkanımız Ayşe Çakmak’ın Ankara temaslarında Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanı ve Şanlıurfa Milletvekilimiz Mehmet Kasım Gülpınar’ın destekleriyle yapılan görüşmeler sonucunda Siverek’imize 15 Sentetik cim saha kazandırdık. Görüşmelerin ardından Spor Toto Teşkilat Başkanlığı yetkilileriyle yapılan saha incelemesinin tamamlanmasıyla kırsal mahallelerimizde yapılacak sentetik cim sahaların yapımına başladık, kırsal mahallelerimizde ekiplerimizce yürütülen yapım çalışmalarını kısa süre içerisinde tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız, bu anlamda gençlerimizin daha modern ve sağlıklı bir ortamda spor yapmalarına olanak sağlayan başta Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Kasapoğlu’na, Bölge Milletvekilimiz Mehmet Kasım Gülpınar’a, Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik ile Başkanımız Ayşe Çakmak’a teşekkür ederiz, yapılan hizmetlerin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Sosyal donatılarla kırsal mahallerimiz gelişiyor

Siverek Belediyesi tarafından hayata geçirilen projelerle kırsal mahallerin geliştiğine de dikkat çeken Başkan Yardımcısı Koşar şu ifadelere yer verdi. ”Daha önce kırsal mahallerimize köy meydanları projemizi tamamlayarak köy meydanlarını kırsal mahallelerimize kazandırmıştık, ikinci projemiz ise gençlerimizin sosyal aktivitelerini yerine getirebilmesi amacıyla sentetik cim saha projemizi de hayata geçirdik, kısa sürede tamamlayarak gençlerimizin kullanımına sunacağız” dedi.

 

Galeri
📆 02 Şubat 2023 Perşembe 15:46   ·   💬 0 yorum   👀 269 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 23 Mart 2023 Perşembe (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi 22 Mart 2023 Salı (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR