SİVEREK’TE 300 PERSONEL VE 25 İŞ MAKİNESİ KARLA MÜCADELE EDİLİYOR – Siverek Gazeteleri – Siverek Haberleri
MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, SİVEREK HABER » SİVEREK’TE 300 PERSONEL VE 25 İŞ MAKİNESİ KARLA MÜCADELE EDİLİYOR
SİVEREK’TE 300 PERSONEL VE 25 İŞ MAKİNESİ KARLA MÜCADELE EDİLİYOR
SİVEREK’TE 300 PERSONEL VE 25 İŞ MAKİNESİ KARLA MÜCADELE EDİLİYOR

Siverek Belediyesi günler öncesinden hazırlıklarını tamamladığı karla mücadelede 300 personel ve 25 iş makinesiyle aksaklığa izin vermedi.

 

 

Meteoroloji Müdürlüğünün uyarılarını anlık olarak takip eden Siverek Belediyesi, sabah erken saatlerde kar yağışıyla birlikte mücadeleye başladı.

Tüm ana arterlerde kar küreme ve tuzlama çalışması yapan ekipler, koordinasyon merkezinden anlık olarak gelen talepleri karşıladı.

Kent merkezinde yürütülen çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, esnafları ziyaret ederek taleplerini dinledi.

Karla mücadele kapsamında kurulan koordinasyon merkezinde taleplerin anlık olarak yanıtlandığını söyleyen Çakmak, şunları söyledi:

“Sabah erken saatlerde dört gözle ve umutla beklediğimiz rahmet ve bereketin vuku bulduğu güzel bir kar yağışına kavuştuk. Şanlıurfa genelinde etkili olan kar yağışının etkisini Siverek’te daha fazla hissettik. Kar yağışının ilk başladığı andan itibaren tuzlama, kar küreme ve karla mücadele çalışmasına başladık ki mücadelemiz sürüyor. Tüm tedbirlerimizi daha öncesinden aldığımız bu çalışmaların özellikle bugün neticesi itibariyle de büyük yoğunlukla merkezimizde yaklaşık 25 iş makinesi ve 300 personelle sadece merkezimizde büyük bir çalışma gerçekleştirdik. Şu an itibariyle tüm ana arterlerimiz aktif ve açık durumda.”

-Yolda kalan vatandaşlarımızı da düşündük

Yolda kalan vatandaşlar içinde tedbir aldıklarını dile getiren Çakmak, “Soğuk kış günlerinde dışarıda kalan vatandaşlarımızı da düşünerekten kumanyalarımızı ve konaklama yerlerimizi ayarladık. Aldığımız tedbirlerle kimseyi sokakta bırakmayacak ve üşümesine izin vermeyeceğiz.” dedi.

-Çakmak’tan sürücülere önemli uyarı

Yoğun kar yağışının olduğu bölgelerde sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyaran Başkan Ayşe Çakmak, “Özellikle kış lastikleri ve zincir olmadan yola çıkılmaması önem arz ediyor. Tüm sürücülerimizin bu konuda duyarlı davranacaklarını biliyorum. Bizlerde vatandaşlarımız için her dakika sahadayız. Telefonlarımız açık ve koordinasyondayız.” diye konuştu.

-Sokak hayvanlarımızı da unutmadık

Kar yağışının etkili olduğu kent merkezindeki sokak hayvanlarını da unutmadıklarını aktaran Çakmak, şu ifadeleri kullandı:

“Ayrıca bu soğukta ve karda sokakta yem bulmaya çalışan sokak hayvanlarımızı da unutmadık. Yemleme çalışmalarımız devam ediyor, ekiplerimiz ve gönüllülerimizle birlikte sokaktaki tüm hayvanlarımızı ve hatta güvercinlerimize kadar besleme yapıyoruz. Sevgili hemşerilerimiz de bu konuda duyarlılık gösterip sokağa yem bırakabilirlerse seviniriz. Bu soğukta hiçbir canlı aç ve sokakta kalmasın diye tüm gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.”

Galeri
📆 06 Şubat 2023 Pazartesi 13:15   ·   💬 0 yorum   👀 261 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 23 Mart 2023 Perşembe (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi 22 Mart 2023 Salı (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR