MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, SİVEREK HABER » SİVEREK’TE BİR CAMİ ISITMA BORCU NEDENİYLE İCRALIK OLDU
SİVEREK’TE BİR CAMİ ISITMA BORCU NEDENİYLE İCRALIK OLDU
SİVEREK’TE BİR CAMİ ISITMA BORCU NEDENİYLE İCRALIK OLDU

Şanlıurfa’nın siverek ilçesinde yüksek gelen elektrik faturalarının yankıları sürerken bir cami ısıtma borcu nedeniyle icralık oldu.

Son dönemlerde elektrikte yaşanan zamların ardından gelen yüksek faturaların Yankıları devam ederken kırsal mahallede bir camiye icra geldiği iddia edildi. Siverek’te buda oldu; Cami elektrik borcundan icralık oldu iddiası.

İddiaya göre, elektrik dağıtım şirketi tarafından kırsal Bayırözü Mahallesi’ndeki camiye ödenmemiş 8 bin 82 lira ısınma borcu nedeniyle ödeme emri gönderildi.

Gönderilen belgede borcun 7 gün içerisinde emri gönderen icra dairesinin hesabına yatırılması gerektiği bildirildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Mil Diyanet-Sen ilçe başkanı Ebubekir Çilenti camilerdeki ısıtma, soğutma ve diğer enerji giderlerinin genel bütçeden ödenmesi gerektiğini söyledi.

Mil Diyanet-Sen olarak daha önce konuyu gündeme getirdiklerini dile getiren Çilenti, şu ifadeleri kullandı: “Her defasında ve her ortamda haykırdık. Sorunun çözümü için Enerji Bakan Yardımcısı ve EPDK Başkan Yardımcısı ile görüşmeler yaptık. Ayrıca ödenmesi güç, yüklü faturaların görevli hocalarımızı zor durumda bırakacağını, hocalarımızın cemaat, müftülük ve elektrik tedarik şirketleri ile karşı karşıya geleceğini ifade ettik. Hatta camilerin enerjilerinin kesilebileceğini de söyledik.”

Gelinen noktada üzüntülü olduklarını ifade eden Çilenti, “Maalesef biz haklı çıktık ve sonunda bu da oldu. Siverek ilçemizin Bayırözü Köyü Camiinin Isıtma sayacı faturası icralık oldu, cami ve cemaati enerjinin kesilmesiyle karşı karşıya kaldı. Bir kez daha söylüyoruz ki camiler devlet kurumudur ve devleti yönetenler diğer kamu kurumlarının enerji giderlerini ödedikleri gibi, camilerin de ısıtma ve soğutmada kullanılan tüm enerji giderlerini genel bütçeden ödemelidir.” dedi.

Galeri
📆 16 Şubat 2022 Çarşamba 13:46   ·   💬 0 yorum   👀 173 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 21 Mayıs 2022 Cumartesi – www.siverekgazeteleri.com
Siverek Hedef Gazetesi 20 Mayıs 2022 Cuma www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

siverek gazeteleri SİVEREK SON DAKİKA GÜNEYDOĞU GAZETESİ SİVEREKGAZETELERİ Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti SİVEREKHABER Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu siverek gazetesi siverek Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Urfa Haber Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu siverek hedef gazetesi Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı ŞANLIURFA GAZETESİ Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK BAŞKAN YILDIZ Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi VALİ ERİN Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Siverek Kızılay siverek belediyesi Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Şuçgad’tan FATİH ERBAKAN Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor SİVEREK HABER Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu ŞANLIURFA HABER ŞANLIURFAHABER Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü